Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası internet bankacılığı işlemleri için kullanılması gereken URL adresleri www.ziraatbank.com.tr ya da www.ziraat.com.tr adresleridir. Bu adresler dışında karşılaşılan adresler dolandırıcılık sitelerine ait uzantılar olabilir. Doğru adrese giriş yaptıktan sonra internet bankacılığı ya da internet şubesi girişine tıklamanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra ise müşteri numarası ya da  T.C.  numaranızı girmelisiniz. Ardından sisteme kayıtlı cep telefonu numarasına internet bankacılığı için kullanacağınız şifreniz yollanacaktır. Ayrıca cep telefonunuza indireceğiniz mobil şubesi ile de internet şifrenizi kullanarak işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ile  Yapılacak Olan İşlemlerin Saat Aralıkları Nelerdir?

Ziraat bankası mobil şubesi ile 24 saat boyunca döviz alım satımı gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı ile 24 saat boyunca arbitraj, havale, swift gerçekleştirebilirsiniz. EFT işlemlerini ise 08:30 ile 07:00 arasında gerçekleştirebilirsiniz. Gram altın üzerinden işlemlerinizi ise birinci seansta 09:30-16:00 saatleri arasında ikinci seansta ise 18:30-08:00 arasında yapabilirsiniz. Repo işlmelerinizi ise birinci seansta 09:30-15:30 saatleri arasında ikinci seansta 18:30-08:30 saatleri arasında yapabilirsiniz. Mobil şubesi kullanılarak hazine bonosu devlet tahvilli alım satım işlemlerini ise birinci seansta 09:00-16:00 kesin alış olarak ikinci seansta 09:00-16:30 kesin satış olarak yapabilirler. Fatura, vergi, sigorta, bağış, SGK, eğitim, tl yükleme, şans oyunları ve diğer ödemeleri ise gün sonu haricinde 24 saat boyunca yapabilirler.

Ziraat Bankası internet Bankacılığı ya da Mobil Şubesi Kullanırken Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

İnternet bankacılığı kullanılarak yapılan yanlış ödemeler sonrasında işlemin iptali ya da ödenen miktarın geri EFT yapılması mümkün olmamaktadır. Bu işlemi gerçekleştirmek için mobil şubesi uygulaması olan kullanıcı en yakın banka şubesine giderek geri iptal işlemlerini gerçekleştirmek zorundadır.

Ziraat bankası internet bankacılığı uygulaması kullanan kişilerin bilmesi gereken bir başka detayda fatura ödemeleri hakkındadır. Bankanın bireysel müşterisi olan bir uygulama kullanıcısı bir ay içerisinde en fazla 30 adet fatura ödeyebilmektedir. Ancak internet bankacılığı için kurumsal bir hizmet alan yer bir aylık fatura ödeme adetini 70 olarak kullanabilmektedir.Her iki müşteri tipinde de ödenecek olan fatura tutarının herhangi bir alt limit ya da üst limiti bulunmamaktadır.

Ayrıca internet bankacılığı ya da mobil şubesi kullanan müşteriler yapmış oldukları işlemler için dekont almak istediği takdirde online dekont talep edebilirler. Bunun için ise dekontun yollanabilmesi için bir mail adresi girmeleri yeterli olacaktır. Böylece istedikleri zaman mail hesaplarına gelen dekontlarının çıktısını alarak yapmış oldukları ödemeleri somutlaştırabilirler.

Son olarak ise yurtdışı seyahatlerinde mevcut cep telefonunu kullanmayacak olan müşteriler yurtdışında da mobil şubesi uygulamasını aktif tutmak istiyorsa IP açma işlemlerini internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilirler. Ancak bunu internet üzerinden yapmak istemeyenler bankaya ait telefon bankacılığıı da kullanarak mobil şubesi uygulaması için IP erişimi oluşturabilirler.

Diğer Bankaların Şifre Alma İşlemleri İçin

Akbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Denizbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
İNG Bank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Şifre Alma Nasıl Yapılır?
İş Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Odeabank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
QNB Finansbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi (EnPara) Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Vakıf Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
3 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

İNG Müşteri numarası nasıl öğrenilir?

ING Müşteri no nasıl öğrenilir? 6 Adımda ING Müşteri no öğrenmek için yapmanız gerekenler. ING Müşteri temsilcisine direkt bağlanma hakkındaki detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.
Devamını Oku

PTT ile gelen yurt dışı kargo ve paket rehberi

Table of Contents Yurt dışından alışverişte sipariş aşamasıPaketinizin satıcıdan gönderim aşamalarıKargonuzun taşıyıcı firmadaki yolculuğuPaketin Türkiye’ye giriş ve kabul…