YouGov, Türkiye’den genç teşebbüs Wizsight’ı satın aldı

Memleketler arası araştırma ve data analitiği kümesi YouGov, Türkiye’den ödüllü yeni jenerasyon araştırma şirketi Wizsight’ı bünyesine kattığını …

Memleketler arası araştırma ve data analitiği kümesi YouGov, Türkiye’den ödüllü yeni jenerasyon araştırma şirketi Wizsight’ı bünyesine kattığını açıkladı.

İngiltere merkezli dünyanın en büyük araştırma kümelerinden biri olan YouGov, Wizsight araştırma şirketini satın alarak Türkiye pazarına giriş yaptığını duyurdu.

Türkiye’de araştırma kesimine getirdiği yeni soluk ile dalda online araştırmaların en kıymetli isimlerden biri haline gelen Wizsight, 2017 yılında genç teşebbüsçü N. Özge Akçizmeci Üstün tarafından kuruldu. Yeni jenerasyon araştırma anlayışı ile kendini kanıtlayan Wizsight hem mahallî, hem de çok uluslu markalardan oluşan güçlü bir müşteri portföyüne sahip.

YouGov CEO’su ve Kurucu Ortağı Stephan Shakespeare satın almaya ait yaptığı açıklamada, “Büyüme stratejimiz doğrultusunda yaptığımız yatırımlar sonucunda Wizsight’ı YouGov ailesine katmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz. Online araştırmada yenilikçi yaklaşımı ve güçlü müşteri portföyü ile Wizsight bizim için eksiksiz bir iş ortağı oldu. Türkiye ise YouGov ve pek çok müşterimiz için büyümekte olan kritik kıymet sahip bir pazar. Bu satın alma yoluyla gerek Türkiye gerekse de daha geniş bir bölgede müşterilerimize daha uygun hizmet verebileceğiz” dedi.

Satın alma sonrasında Wizsight, YouGov Türkiye ismiyle faaliyetlerine devam edecek. Genç teşebbüsçü N. Özge Akçizmeci Üstün ise YouGov Türkiye Genel Müdürü rolünü üstlenecek.

Bahisle ilgili açıklamasında N.Özge Akçizmeci Üstün, görüşlerini şöyle aktardı: “Online araştırma alanında yenilikçi bir şirket olan YouGov’un bir modülü olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Bu birleşme ile bir yandan YouGov’un Türkiye’deki varlığını inşa ederken, öte yandan mevcut ve potansiyel müşterilerimize YouGov araştırma ağının 42 pazardaki milletlerarası varlığından güç alan yüksek kaliteli tescilli panelinin, işletim araçlarının ve derin içgörülerinin avantajlarını sunabileceğiz.”

Türkiye’deki özel üye panelini müşteri taleplerine dayanarak güçlendiren YouGov, bünyesine Wizsight’ın eklenmesi ile büyüyen bu pazarda kritik maksat kitleye daha süratli ulaşma bahtı yakalayacak. Bu satın alma sayesinde YouGov, hem müşterilerine daha geniş bir araştırma eser ve hizmet yelpazesi sunabilecek, hem de Wizsight’ın mevcut araştırma projelerini kendi platformuna taşıyarak Türkiye’deki panel faaliyetlerini artırabilecek.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/yougov-turkiye-den-genc-girisim-wizsight-i-satin-aldi-2273284

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler