Yellen: Yatırımcıların korunduğundan emin olmalıyız

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, son vakitlerde ABD sermaye piyasalarında yaşanan çalkantıyla ilgili olarak regülatörlerle yapacağı görüşmeyle …

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, son vakitlerde ABD sermaye piyasalarında yaşanan çalkantıyla ilgili olarak regülatörlerle yapacağı görüşmeyle ilgili olarak tığı görüşmenin akabinde yaptığı açıklamada “Finansal piyasalarımızın düzgün ve verimli bir…

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, piyasalarda son haftalarda yaşanan çok oynaklığa ait regülatörlerle bir ortaya geleceğini belirterek, “Finansal piyasalarımızın düzgün ve verimli bir biçimde işlediğinden, yatırımcıların korunduğundan emin olmalıyız.” dedi.

Yellen, ABC televizyon programında, gündeme ait soruları yanıtladı.

Piyasalarda son haftalarda yaşanan çok oynaklığa ait bugün regülatörlerle bir toplantı yapacağını belirten Yellen, ABD Menkul Değerler ve Borsa Kurulu (SEC), ABD Merkez Bankası (Fed) ve ABD Emtia Vadeli Süreçler Kurulu’ndan (CFTC) yetkililerle son gelişmeleri değerlendireceklerini bildirdi.

Yellen, “Finansal piyasalarımızın düzgün ve verimli bir biçimde işlediğinden, yatırımcıların korunduğundan emin olmalıyız.” dedi.

Yellen, Biden’ın paketine takviye daveti yaptı

ABD’nin salgın ve iktisat olmak üzere iki krizle karşı karşıya olduğuna işaret eden Yellen, Amerikalıların gereksiz yere acı çekmediğinden ve gereksinimlerinin karşılandığından emin olmak istediğini tabir etti.

Yellen, “Amerikalıların gereksiz yere acı çekmemesi ve gereksinim duydukları yardımı almaları için harekete geçmemiz gerekiyor.” dedi.

ABD Lideri Joe Biden ile birlikte çalışarak bu muhtaçlıkları karşılayacak dayanak paketinin hayata geçirilmesini sağlamak istediğini tabir eden Yellen, kelam konusu paketin yasalaştığından emin olmak istediğini vurguladı.

Yellen, takviye paketinin çocuklu ailelerin gereksinimlerine hitap ettiğini belirterek, “Bu paketin çocuk yoksulluğunu yüzde 50 azaltabileceği iddia ediliyor.” dedi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/yellen-yatirimcilarin-korundugundan-emin-olmaliyiz-2274082

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Fed faiz değiştirmedi

Fed, beklentilere paralel olarak federal fonlama faizinde değişikliğe gitmedi ABD Merkez Bankası (Fed), Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC ...