Yellen regülatörlerle piyasalardaki son çalkantıyı görüşecek

ABD Lideri Joe Biden’in Hazine Bakanlığı’na atadığı Fed eski Lideri Janet Yellen finans piyasalarında Gamestop süreçlerinin neden olduğu …

ABD Lideri Joe Biden’in Hazine Bakanlığı’na atadığı Fed eski Lideri Janet Yellen finans piyasalarında Gamestop süreçlerinin neden olduğu oynaklığı kıymetlendirmek için regülatörlere davette bulundu.

Hazine Bakanı Janet Yellen geçen hafta GameStop paylarındaki alım satım süreçlerinin yol açtığı oynaklığı görüşmek için finans bölümünün önde gelen regülatörleriyle bir ortaya gelecek.

Hazine Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC), Fed, New York Fed ve Emtia Vadeli Süreçler Komitesi yetkililerinin görüşmelerde bulunacağı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada “Bakan Yellen piyasaların bütünlüğünün korunmasının değerli olduğunu düşünüyor ve yetkililerle finans piyasalarındaki son hareketlerin yarattığı oynaklığın adil ve aktif piyasalarla uyumlu olup olmadığını görüşecek” sözlerine yer verildi.

Görüntü oyun perakendecisi GameStop’un payları geçen hafta Reddit forumunda çok sayıda kullanıcının örgütlenmesiyle güçlü yükseliş kaydetmiş, şirketin payları 19.95 dolardan 347.51 dolara kadar yükselmişti. Paylar “çılgın” yükselişin akabinde yüzde 60 düştü fakat finans piyasasında yaşanan bu çalkantı geride soru işaretleri bıraktı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/yellen-2273920

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler