Yapı Kredi ile Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi bankası’ndan kredi kullanmak isteyenler, bankanın internet şubesi ve mobil uygulaması yardımıyla kredi notu sorgulama işlemi yapabilir. Yapı kredi bankası ile kredi notu sorgulamak için bu içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

YapıKredi Findeks Paketleri

Findeks Paketleri Yapı Kredi Mobil ve İnternet Şubesi’nde Sizleri Bekliyor!

Farklı ihtiyaçlarınıza yönelik olarak hazırlanmış Findeks Paketleri ile kredili ürünlerinize ilişkin ödeme performansınızı izleyerek, kişiye özel finansal danışmanlık, takip ve uyarı hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İhtiyacınıza uygun Findeks Paketlerine Yapı Kredi Mobil’den, Bireysel / Kurumsal İnternet Şubemizden ve size en yakın Yapı Kredi Şubesi’nden ulaşabilir, paketin avantajlarından siz de faydalanabilirsiniz.

En uygun YapıKredi Findeks Kredi sorgulma işlemi için hesaplama aracımızı kullanabilirsiniz.

Findeks Paketleri

Fİndeks kredi paketleri
Findeks Kredi paketleri

Findeks Kredi Notu Nedir?

Findeks Kredi Notu, banka ve finans kuruluşlarından kullandığınız bireysel nitelikli tüm kredili ürünlerinizin limit, risk, ödenme performansı, kullanım yoğunluğu gibi bilgiler üzerinden hesaplanan bir referans notudur.

Risk Raporu Nedir?

Bankalarda ne kadar kredi ve kredi kartı limitiniz var? Risk bakiyeniz ne kadar? Ödeme performansınız nasıl? Bu soruların cevaplarını içeren kredibilitenizi gösteren rapordur.

Çek Raporu Nedir?

Ödenmiş, arkası yazıldıktan sonra ödenmiş ya da halen ödenmemiş tüm çek bilgilerini içeren, çek ödeme geçmişinizi gösterir rapordur.

Not Danışmanım Nedir?

Findeks Müşteri İletişim Merkezi’nden kişiye özel olarak verilen danışmanlık hizmetidir. Bu hizmet ile Uzman Findeks Danışmanları tarafından kendi seçtiğiniz tarih ve saatte aranarak, kredi notunuzun yükseltilmesi veya yüksek olan notunuzun korunmasına ilişkin, size özel tavsiyeler alabilirsiniz.

Uyarı Hizmeti Nedir?

Finansal durumunuzu gösteren kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabınıza ait limit ve borç bilgilerinizde gerçekleşen değişiklikleri, ödeme gecikmelerini ileten hizmettir. Ayrıca sizin adınıza yapılan kredili ürün başvurularında tarafınıza uyarı verilir.

Yapı Kredi Bankası, 1944 yılında hizmete başlayan ve uygun faiz oranlarıyla kredi sunmaya çalışan bir bankadır. Kredi Kayıt Bürosu’nun kurucu üyelerindendir. Kurduğu sistemin hizmetlerini müşterilerine kolay şekilde sunmayı görev edinmiştir. Banka özellikle konut kredileri alanında özel kampanyalarıyla dikkat çekmektedir. Diğer bankalardan farklı olarak, düzenli bir şekilde kredi notunu öğrenmek isteyen kişilere Findeks kredi notu paketleri seçeneği sunmaktadır. Yapı Kredi bu hizmetleri ile müşterilerinin en kolay ve uygun çözümü bulmasını sağlamaktadır.

 

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu, kişilerin bankalardan kredi çekme istemiyle başvurularnda dikkat edilen finansal durumlarının notudur. Kredi notunu öğrenmek isteyorum diyen kişiler farklı yöntemler aracılığı ile yapılmaktadır. Bunların başında Findeks internet sitesi aracılığı ile kredi notu sorgulamak vardır. Findeks sistemi ücretli üyelik ile sorgulama sistemdir. Bunun için önceden üyelik alıp sisteme giriş yapmış olmanız gerekir. Siteme üyeliğinizle giriş yaparak kredi notu ortalanızı öğrenebilirsiniz. Telefon operatörlerinden Turkcell ve Avea üzerinden SMS ile kredi kartı sorgulaması imkan sağlamaktadır. SMS ile kredi notu sorgulama yöntemi en pahalı sorgulama yöntemidir.

 

Yapı Kredi Bankası Kredi Notu Sorgulama

Yapı Kredi internet şubesi kullanıcıları için sunulan kredi skoru sorgulama işlemleri için Yapı Kredi internet şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra krediler bölümünde yer alan KKB kredi notu sorgulama linkini tıklayarak onay vermeniz durumunda banka not ortalamanızı tarafınıza iletecektir. Bunun yanı sıra KKB risk raporu ve KKB çek raporu bilgilerini de ulaşmanız mümkündür. Düzenli kredi notu sorgulaması hizmeti almak isteyen kişiler için YKB kredi notu sorgulama paketleri sunmakta olup Klasik Findeks kredi notu paketi, Gold Danışmanlık Findeks kredi notu paketi, Gold Takipçi Findeks kredi notu paketi ve Premium Findeks kredi notu paketi seçenekleri de bulunmaktadır.

 

Findeks Kredi Notu Nedir? Nasıl Sorgualama Yapılır?

Findeks, bankaların en büyük sorunu olan batık kredi sorununa çözüm olabilemek için bankaların kendileri tarafından oluşturulmuş ve geliştirilen özel bir sistemdir. Findeks kredi notunu bireysel ve kurumsal (ticari) müşterileri için kredili ürünlerin kullanımı ve ödeme performanslarına göre ortalama veren bir hesaplama yöntem ve yapısıdır. Findesk sistemi sayesinde bankalar büyük tutarlı kredi ürünlerini alan ve düzenli olarak ödeme yapan ve yapmayan kişi veya borcunu ödemekte sorunlu olan müşteriler seçilebilekte ve kredi başvuruları için onay ve reddetme kolaylığı sunaktadır.

Findeks ile Nasıl Sorgulama Yapılır?

Findeks internet sitesi aracılığı ile kredi notu sorgulayabilirsiniz. Findeks sistemi ücretli üyelik ile sorgulama sistemdir. Bunun için önceden üyelik alıp sisteme giriş yapmış olmanız gerekir. Siteme üyeliğinizle giriş yaparak kredi notu ortalanızı öğrenebilirsiniz.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

İNG Müşteri numarası nasıl öğrenilir?

ING Müşteri no nasıl öğrenilir? 6 Adımda ING Müşteri no öğrenmek için yapmanız gerekenler. ING Müşteri temsilcisine direkt bağlanma hakkındaki detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.