Yapı Kredi ile Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme Nasıl Yapılır?


Yapı Kredi bankası’ndan kredi kullanmak isteyenler, bankanın internet şubesi ve mobil uygulaması yardımıyla kredi notu sorgulama işlemi yapabilir. Yapı kredi bankası ile kredi notu sorgulamak için bu içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Güncelleme:

Yapı Kredi Bankası, 1944 yılında hizmete başlayan ve uygun faiz oranlarıyla kredi sunmaya çalışan bir bankadır. Kredi Kayıt Bürosu’nun kurucu üyelerindendir. Kurduğu sistemin hizmetlerini müşterilerine kolay şekilde sunmayı görev edinmiştir. Banka özellikle konut kredileri alanında özel kampanyalarıyla dikkat çekmektedir. Diğer bankalardan farklı olarak, düzenli bir şekilde kredi notunu öğrenmek isteyen kişilere Findeks kredi notu paketleri seçeneği sunmaktadır. Yapı Kredi bu hizmetleri ile müşterilerinin en kolay ve uygun çözümü bulmasını sağlamaktadır.

 

Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu, kişilerin bankalardan kredi çekme istemiyle başvurularnda dikkat edilen finansal durumlarının notudur. Kredi notunu öğrenmek isteyorum diyen kişiler farklı yöntemler aracılığı ile yapılmaktadır. Bunların başında Findeks internet sitesi aracılığı ile kredi notu sorgulamak vardır. Findeks sistemi ücretli üyelik ile sorgulama sistemdir. Bunun için önceden üyelik alıp sisteme giriş yapmış olmanız gerekir. Siteme üyeliğinizle giriş yaparak kredi notu ortalanızı öğrenebilirsiniz. Telefon operatörlerinden Turkcell ve Avea üzerinden SMS ile kredi kartı sorgulaması imkan sağlamaktadır. SMS ile kredi notu sorgulama yöntemi en pahalı sorgulama yöntemidir.

 

Yapı Kredi Bankası Kredi Notu Sorgulama

Yapı Kredi internet şubesi kullanıcıları için sunulan kredi skoru sorgulama işlemleri için Yapı Kredi internet şubesi kullanıcısı olmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra krediler bölümünde yer alan KKB kredi notu sorgulama linkini tıklayarak onay vermeniz durumunda banka not ortalamanızı tarafınıza iletecektir. Bunun yanı sıra KKB risk raporu ve KKB çek raporu bilgilerini de ulaşmanız mümkündür. Düzenli kredi notu sorgulaması hizmeti almak isteyen kişiler için YKB kredi notu sorgulama paketleri sunmakta olup Klasik Findeks kredi notu paketi, Gold Danışmanlık Findeks kredi notu paketi, Gold Takipçi Findeks kredi notu paketi ve Premium Findeks kredi notu paketi seçenekleri de bulunmaktadır.

 

Findeks Kredi Notu Nedir? Nasıl Sorgualama Yapılır?

Findeks, bankaların en büyük sorunu olan batık kredi sorununa çözüm olabilemek için bankaların kendileri tarafından oluşturulmuş ve geliştirilen özel bir sistemdir. Findeks kredi notunu bireysel ve kurumsal (ticari) müşterileri için kredili ürünlerin kullanımı ve ödeme performanslarına göre ortalama veren bir hesaplama yöntem ve yapısıdır. Findesk sistemi sayesinde bankalar büyük tutarlı kredi ürünlerini alan ve düzenli olarak ödeme yapan ve yapmayan kişi veya borcunu ödemekte sorunlu olan müşteriler seçilebilekte ve kredi başvuruları için onay ve reddetme kolaylığı sunaktadır.

Findeks ile Nasıl Sorgulama Yapılır?

Findeks internet sitesi aracılığı ile kredi notu sorgulayabilirsiniz. Findeks sistemi ücretli üyelik ile sorgulama sistemdir. Bunun için önceden üyelik alıp sisteme giriş yapmış olmanız gerekir. Siteme üyeliğinizle giriş yaparak kredi notu ortalanızı öğrenebilirsiniz.

1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
Devamını Oku

Findeks ile Kredi Notunu Etkilen Faktörler

Findeks ile Kredi Notunu Etkilen Faktörlerleri sizler için derledir. İstediğiniz zaman kredi çekebilmeniz ve findeks kredi notunuzun yükseltmeniz için altın değerinde öneriler listelediğimiz içeriğimizi okuyabilirsiniz.