Yabancının hisseden çıkışı sürdü

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası datalarına nazaran 9 Nisan haftasında yabancıların net tahvil alımı yaptığı, paylardaki satışın ise devam …

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası datalarına nazaran 9 Nisan haftasında yabancıların net tahvil alımı yaptığı, paylardaki satışın ise devam ettiği görüldü

Merkez Bankası’ndaki vazife değişikliğini takip eden birinci iki haftada nette 2,4 milyar dolarlık Türk varlığı satan yabancı yatırımcılar 9 Nisan haftasında tahvilde alıma geçerken, pay tarafında da evvelki haftalara kıyasla sonlu bir satış yaptı.

TCMB bilgilerine nazaran yabancı yatırımcılar 9 Nisan haftasında 78 milyon dolarlık tahvil alırken, pay tarafında nette 46 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi.

Merkez Bankası bilgilerine nazaran yabancı yatırımcıların tahvil stoku 9 Nisan prestiji ile 7,46 milyar dolar oldu. Bir evvelki hafta bu sayı 7,37 milyar dolar olarak kaydedilmişti.

Yılbaşından bu yana tahvillere nette 691 milyon dolarlık alım geldi. Pay tarafında ise yılbaşından bu yana 1,98 milyar dolarlık çıkış yaşandı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/yabanci-tahvil-aldi-hisse-satti-2278563

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler