Virüs aşısı teknoloji devlerini soğuk havaya çekti

Panasonic Corp., eksi 70 santigrat derecede koruma edilen aşılar için konteyner geliştirdiğini duyurdu. Şirketin payları açıklamanın akabinde …

Panasonic Corp., eksi 70 santigrat derecede koruma edilen aşılar için konteyner geliştirdiğini duyurdu. Şirketin payları açıklamanın akabinde Tokyo Borsası’nda yüzde 5.5 paha kazandı

Japonya’nın en büyük tüketici elektronikleri şirketi ve Tesla’nın batarya tedarikçisi olan Panasonic Corp., aşıların koruma edilmesi için soğuk depolama zinciri alanında faaliyet göstereceğini duyurdu.

Şirket yapmış olduğu açıklamada, aşı tiplerine ve Kovid-19 virüsüyle alakalı bir duruma dikkat çekmezken, Japonya şirketin duyurusundan bir gün sonra Pfizer Inc. ile 144 milyon dozluk aşı mukavelesi yaptığını açıkladı. Pfizer’ın mRNA tabanlı aşısı Japonya’da kullanılacak olan tek Kovid-19 aşısı olması sebebiyle Panasonic’in hangi pazarı hedeflediği netleşti.

Panasonic’in payları Perşembe günü gelen açıklamanın akabinde Tokyo Borsası’nda yüzde 5,5 arttı.

Panasonic, üreteceği konteyner örneklerini Mart ayı sonundan itibaren ilaç ve lojistik firmalarına vermeyi planladığını ve eseri bir an evvel ticarileştirmeyi hedeflediğini söyledi.

Mahallî basın Çarşamba günü verdiği haberlerde, Japonya nüfusunun çoğunluğunun Temmuz ayına kadar aşılanmasının hedeflediği kaydedildi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/virus-asisi-teknoloji-devlerini-soguk-havaya-cekti-2273009

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler