Venezuela bir haftalık ulusal karantinaya giriyor

Venezuela’da Kovid-19 önlemleri kapsamında bir hafta karantina uygulanacak Güney Amerika ülkesi Venezuela’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19 …

Venezuela’da Kovid-19 önlemleri kapsamında bir hafta karantina uygulanacak

Güney Amerika ülkesi Venezuela’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) olaylarının artması nedeniyle ülke genelinde bir haftalık karantina ilan edildi.

Devlet Lideri Nicolas Maduro, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, salgınla çaba emeliyle 18-24 Ocak’ta ülkede “radikal” bir karantina uygulanacağını belirterek, “Bu haftadan itibaren herkesi dikkatli, şuurlu, müşterek, toplumsal bir şeklide kurallara uymaya davet ediyorum. Bu metodun ismi 7+7 sistemidir. Acil gereksinimlerinizde düzgün korunarak dışarı çıkın ve inançlı biçimde konuta dönün.” sözlerini kullandı.

Yakında Kovid-19’a karşı aşılamaya başlamayı hedeflediklerini, şimdiye kadar virüsle başarılı formda çaba ettiklerini belirtin Maduro, halktan önlemi elden bırakmamasını istedi.

Venezuela’da Kovid-19 olaylarındaki artış nedeniyle en son 4-10 Ocak’ta, ülke genelinde bir haftalık karantina ilan edilmişti.

Nüfusu 29 milyona yaklaşan Venezuela’da şu ana kadar Kovid-19’dan 1106 kişi hayatını kaybetti, 119 bin 803 hadise tespit edildi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/venezuela-bir-haftalik-ulusal-karantinaya-giriyor-2272780

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler