Vakıf Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Vakıf Bankası internet bankacılığını ya da mobil şubesini kullanabilmek için öncelikle banka müşterini olarak bir hesap açmanız gerekmektedir. Sonrasında ise internet bankacılığı için başvuruda bulunmak istiyorsanız bankaya ait web sitesine girerek ‘ internet şubesi müşterisi ol’ butonuna tıklamanız gerekmektedir. Ardında bu alanda yer alan kişisel bilgiler kısmını ve banka kartı bilgileri kısmını doldurmalısınız. Son olarak ise size ait bir internet şifresi olması için sitede yer alan ‘şifre al’ kısmına tıklayarak şifrenizi talep etmelisiniz. Ancak bu alandaki şifre alma kısmı ile uğraşmak istemiyorsanız bankaya ait olan çağrı merkezi numarasını kullanarak telefon bankacılığından faydalanabilirsiniz. İnternet bankacılığı için gerekli olan şifreyi aldıktan sonra ise bütün bankacılık işlemlerinizi internet üzerinden oluşturabilirsiniz.

Vakıf Bankası Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır ve Şifre Periyodu Nasıl Değiştirilir?

Bankaya ait mobil uygulamayı kullanmak isteyen müşteriler 8 haneli olan mobil şifresini belli periyodlarla değiştirmek zorundadırlar. Ancak şifrenin değişim periyotlarının sık olduğu düşünen ya da çok az olduğunu düşünen müşteriler kullanmış oldukları mobil şubesi uygulamasındaki periyotları değiştirebilirler. Mobil şubesi için bu özelliği değiştirmek isteyen müşteriler internet bankacılığı içerisinde yer alan güvenlik menüsüne tıklamalılar. Sonrasında ‘şifre işlemleri’ kısmına girerek kullanmış oldukları şifrenin periyotlarını değiştirebilirler ve kendi istekleri doğrultusunda düzenleyebilirler.

Vakıf Bankası İnternet Bankacılığı Blokesi Durumunda Neler Yapılmalıdır?

Uygulamayı kullanana müşteriler kendilerine ait olan şifreyi 5 sefer yanlış girdikleri zaman sistem cihazın başka birisinin eline geçtiğini düşünerek internet bankacılığı kullanımını bloke etmektedir. Hesabı bloke olan müşteri ise bireysel hesabı olan bir müşteri ise ‘şifre al’ kısmından yeni şifre oluşturarak mobil şubesi uygulamasını yeniden kullanmaya devame debilir. Ancak ticari bir müşteri ise en yakın şubeye giredek internet şubesi üzerinde yer alan blokenin kaldırılmasını talep edebilir.

Vakıf Bankası İnternet Bankacılığı Hizmetini Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İnternet bankacılığı kullanırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta doğru URL uzantısı ile siteye giriş yapmaktır. Bir çok dolandırıcı firma banka siteleri taklit ederek internet bankacılığı kullanan müşterilerin bilgilerini kopyalarak dolandırıcılık yapmaktadırlar. Bunun için arama motoruna bankanın adına yazmak yerine direk olarak web sitesinin uzantısı yazmak en doğrusu olacaktır.

Bununla birlikte internet bankacılığı kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer detayda mail yolu ile gelen müşteri bilgileri güncellenmesi taleplerinin dikkate alınmamasıdır. Hiç bir banka müşteri bilgilerini güncellemek için mail atmaz . Aynı şekilde banka bilgileri güncellemesi için SMS hizmeti de kullanmayan bankalar, telefon bankacılığında da müşteriye ait olan banka şifresini talep etmezler. Tüm bunlar dikkate alındığında mobil şubesi kullanımında ve internet bankacılığı kullanımında sıkıntı yaşamayacak olan müşteri işlemlerini 7/ 24 her yerden gerçekleştirebilecektir.

Diğer Bankaların Şifre Alma İşlemleri İçin

Akbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Denizbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
İNG Bank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Şifre Alma Nasıl Yapılır?
İş Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Odeabank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
QNB Finansbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi (EnPara) Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
2 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Kredi Notum Kaç Olmalı? Kredi Değerlendirmesinde ki Etkili Faktörler

Kredi çekmek isteyen kişilerin aklındaki en büyük sorulardan bir tanesi olan kredi alabilmek için"Kredi Notum Kaç Olmalı" sorusunun yanıtını sizler için araştırdık. Bunun yanında kredi notu dışında bankaların kredi vermek için önemli bulduğu diğer etkenleride bu yazımızda bulacaksınız.