UEFA’dan JPMorgan’ın desteklediği Muhteşem Lig’e karşı finansman atılımı

UEFA’nın Harika Lig’i durdurmak için Centricus Asset Management ile 6 milyar euro büyüklüğünde bir finansman paketi için görüşmeler yürüttüğü …

UEFA’nın Harika Lig’i durdurmak için Centricus Asset Management ile 6 milyar euro büyüklüğünde bir finansman paketi için görüşmeler yürüttüğü belirtildi.

ABD’li banka JPMorgan’ın desteklediği 12 kulüplü Harika Lig’e karşı UEFA da karşı finansman atılımı yaptı.

Bloomberg’in haberine nazaran UEFA, dünyanın en çok gelir üreten futbol kulüplerinin kendisine alternatif olarak oluşturma kararı aldığı Harika Lig’i durdurmak için Centricus Asset Management ile 6 milyar euro finansman paketi için görüşmeler yürütüyor.

Bloomberg’e konuşan kaynaklar, UEFA’nın Centricus ile yeni görünümlü bir Şampiyonlar Ligi turnuvasının finansmanı için görüştüğü bilgisini aktardılar.

İlgili haberler

  • JPMorgan, Avrupa Muhteşem Ligi’ne 4 milyar euro yatıracak
  • Futbol dünyasını karıştıran lig kararının gerisindeki iktisat
  • 12 futbol devi UEFA’ya isyan bayrağı açtı, kendi ligini kurdu

Kaynaklar, görüşmelerin devam ettiğini ve bir mutabakat ile sonuçlanmayabileceğini belirtirken, Centricus’un sözcüsü yorum yapmadı, UEFA sözcüsü birinci kademede yorum talebine cevap vermedi.

UEFA’nın bu adımı, altı İngiliz, üç İtalyan ve üç İspanyol kulübünün katıldığı Üstün Lig’in, itibarlı UEFA Şampiyonlar Ligi’ne alternatif olarak kurulmasının planlandığının açıklanmasının akabinde geldi. Avrupa futbolu 1950’lerden bu yana bu kadar çalkantılı bir periyot yaşamamıştı.

Manchester United ve Real Madrid dahil olmak üzere dünyanın en güçlü futbol kulüplerinden oluşan bir küme, ağustos ayından itibaren UEFA liginden ayrılmaya yönelik planlarını açıkladılar.

JPMorgan Harika Lig’e 4 milyar euro yatırım kararı alırken, lokal ligler ve politikler bu karara reaksiyon gösterdi. UEFA, Üstün Lig’de yer alan oyuncuların Avrupa ve Dünya Kupası karşılaşmalarına katılmasına müsaade vermeyebileceğini duyurdu.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/uefa-dan-jpmorgan-in-destekledigi-super-lig-e-karsi-finansman-hamlesi-2278771

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

ABD borsaları rekorla açıldı

ABD borsaları Cuma günü gelen güçlü tarım dışı istihdam verisi sonrası rekor yükselişini sürdürdü ABD Borsaları Cuma günü gelen güçlü tarım dışı ...