Ücretsiz Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme KKB Analizi

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri

Kredi notu, her yeni bankacılık ürünü ve hizmet talebinizde ya da var olan ürün kullanımlarınızın geliştirilmesi taleplerinde dikkat edilen en önemli etkenlerden biridir. Bu nedenle, hangi risk grubunda olduğunuzu öğrenmek, puan durumunuza göre yükseltme stratejilerini uygulamak için kredi notunuzu öğrenmeniz şart. Peki kredi notu ücretsiz olarak öğrenmek mümkün mü?

 

Kredi Notu Ne İçin Önemlidir

Kredi notunuz, sahip olduğunuz geçmiş ve şu anki finansal durumunuzun puan düzleminde yansımasıdır. Kredi notunuzu bir süredir yükseltmeye çalışıyor ve şu anki puan durumunuzu kontrol etmek istiyorsanız ya da kredi/ kredi kartı başvurusu yapmayı düşünüyor ve alma ihtimalinizi görmek istiyorsanız KKB kredi notunuzu öğrenmeniz gerekiyor. Bunun için birçok öğrenme yöntemi söz konusu olsa da, bir kısmı ücretli olarak bu servisi sunmaktadır. Aldığınız yanıt, 0 ile 1900’lük puan cetvelinde iyi ya da en azından ortalama bir durumdaysa, kredi talebinizin onaylanma ihtimali de paralel şekilde olacaktır.

 

Kredi Notu Sorgulama Yöntemleri

Kredi notunuzu sorgulamak ve aynı zamanda KKB analizi ya da danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız; ilk etapta doğrudan Findeks’i kullanabilirsiniz. Burada farklı paketler bulunuyor. Klasik bireysel Findeks paketini 5,50 TL+ KDV şeklinde edinebiliyorsunuz. Sistemde yer alan ve not danışmanlığı hizmeti sunan farklı paket türleri de bulunuyor. İçerdiği olanaklara göre maksimum 13 TL+ KDV şeklindeki Premium pakete kadar hepsini değerlendirebilirsiniz. Bunun haricinde kullandığınız GSM yöntemlerin kredi notu öğrenme servislerini de kullanmanız mümkün. Yapacağınız SMS gönderimleri sonucu 9 TL karşılığında kredi notunuzu ayrıntılı bir şekilde öğrenebiliyorsunuz. T.C. kimlik numaranızı, doğum yılınızla beraber 1112 numarasına göndermeniz yeterli olacaktır. Bunun haricinde bankanız üzerinde de kredi notunuzu öğrenebilir, dilerseniz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

 

Bankalardan Kredi Notu Sorgulama

Akbank Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme Nasıl Yapılır?

Garanti Bankası Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi ile Kredi Notu Sorgulama ve Öğrenme Nasıl Yapılır?

 

Bankalardan Kredi Notu Öğrenme

Belirtmiş olduğumuz kredi notu öğrenme yöntemlerinin haricinde kullanmakta olduğunuz ya da başvurmak istediğiniz bankalar üzerinden de bu servisten yararlanmanız mümkün. Bankaların sahip olduğu mobil uygulamalar ve internet bankacılığı sistemleri, müşteriler için ideal bir yöntemdir. Kredi başvuruları kısmından hemen her bankanın uygulamasını kullanarak kredi notunuzu talep edebilirsiniz. Bankadan bankaya değişmekle beraber ortalama 5- 6 TL gibi cüzi bir miktar ücret karşılığında KKB analizi ve puan durumunuzu öğrenebilirsiniz. Bunun haricinde, başvuru hakkında bilgi almak için bankaya gittiğinizde de sizinle kredi notunuzu paylaşabilirler. Bu gibi durumlarda bazı bankalar herhangi bir ücret almadan müşterilerine yardımcı olmaktadır.

 

Banka üzerinden öğrenme ihtimalinin haricinde elektronik ürün alımı esnasında da öğrenebilirsiniz. Bildiğiniz üzere, cep telefonu gibi cihaz satın almalarda GSM firmaları ya da teknoloji mağazalarında taksit yapılamadığı için, ufak çaplı krediler verilmektedir. Bu krediler için bilgi almak istediğinizi söylediğiniz zaman, uygunluk seviyenizi anlamak için genelde bir ücret almadan kredi notunuza bakılabiliyor.

Kredi notunuzu öğrendikten sonra, başvuru işlemleriniz hakkında daha iyi kararlar alabilir, yükseltmeye çalıştığınız puanınızın ne aşamada olduğunu görebilir ya da puan durumunuza göre hangi stratejiyi uygulamanız gerektiğine karar verebilirsiniz.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
1 Shares:
2 comments
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler