Twitter, Clubhouse’u satın alma görüşmeleri yaptı

Twitter’ın sohbet odası platformu Clubhouse’u satın almak için görüşmeler yaptığı belirtildi. Görüşmelerde Clubhouse’un değerlemesin 4 milyar …

Twitter’ın sohbet odası platformu Clubhouse’u satın almak için görüşmeler yaptığı belirtildi. Görüşmelerde Clubhouse’un değerlemesin 4 milyar dolar olarak değerlendirildi

Toplumsal medya dünyasının son periyotta parlayan platformuna Twitter’ın talip olduğu belirtildi

Bloomberg’in hususa yakın kaynaklara dayandırdığı habere nazaran Twitter, sohbet odası toplumsal ağ teşebbüsü Clubhouse’u satın almak üzere son aylarda görüşmeler yürüttü.

Görüşmelerde Clubhouse potansiyel değerlemesi yaklaşık 4 milyar dolar olarak değerlendirildi. Kaynaklara nazaran halihazırda devam etmeyen görüşmelerin neden durduğu ise meçhul.

Twitter sözcüsü Bloomberg’e bahse ait yorum yapmadı. Clubhouse temsilcisi de birinci etapta yorum talebine karşılık vermedi.

Bloomberg, bu hafta Clubhouse’un 4 milyar dolarlık değerleme maksadıyla fonlama elde etmek için yatırımcılarla görüştüğünü yazmıştı. Twitter ile görüşmelerin ilerlememesi sonrası Clubhouse benzeri değerlemeyle fonlama elde edip edemeyeceğini test ediyor.

Şimdi bir yaşını doldurmuş olan Clubhouse uygulaması sayesinde kullanıcılar sohbet odalarına katılıp tartışmaları ve söyleşileri dinleyebiliyor, el kaldırma özelliği ile tartışmalara katılabiliyor.

Twitter’ın Clubhouse’un rakibi olarak 2020’de sunduğu Spaces ise şimdi beta versiyonuyla deneniyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/twitter-clubhouse-u-satin-alma-gorusmeleri-yapti-2278102

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler