TÜSİAD/Kaslowski: Fiyat istikrarı sürdürülebilir büyüme sağlar

Bloomberg HT’ye konuk olan TÜSİAD Lideri Kaslowski, “Fiyat istikrarı öngörülebilirlik ve sürdürülebilir büyüme sağlar. Kredi düzenekleriyle …

Bloomberg HT’ye konuk olan TÜSİAD Lideri Kaslowski, “Fiyat istikrarı öngörülebilirlik ve sürdürülebilir büyüme sağlar. Kredi düzenekleriyle büyüme kalıcı ve sağlıklı değildir.” dedi

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Lideri Simone Kaslowski, TOBB, TESK, MÜSİAD vE TÜSİAD tarafından, ‘Türkiye’nin fiyat istikrarı’ konusunda yapılan ortak açıklama hakkında Bloomberg HT’nin sorularını yanıtladı.

TOBB, TESK, TÜSİAD ve MÜSİAD’ın 26 Ocak tarihinde yaptıkları ortak açıklamada, Türkiye’nin birinci önceliğinin fiyat istikrarı olduğuna inandıkları bildirilmişti. TÜSİAD Lideri Kaslowski, dört iş örgütünden gelen açıklama hakkında, fiyat istikrarı konusunun yeni olmadığı ve kimseyi şaşırtmamış olması gerektiği yorumunu yaptı.

Kaslowski verdiği demeçte, “Fiyat istikrarı öngörülebilirlik ve sürdürülebilir büyüme sağlar. Kredi sistemleriyle büyüme kalıcı ve sağlıklı değildir.” dedi.

Enflasyonda muvaffakiyet elde etmenin toplumsal mutabakat gerektirdiğini söyleyen Kaslowski, yapısal ıslahatlar ve önlemler konusunda kurumların farklı fikirleri olabileceğinin de altını çizdi.

26 Ocak tarihinde, TOBB, TESK, TÜSİAD ve MÜSİAD’dan gelen ortak açıklamada, “Fiyat istikrarının sağlanmasıyla Türkiye’de yatırım ortamı güzelleşecek, öngörülebilirlik artacak, böylelikle katma kıymeti yüksek yeni teknoloji yatırımlarını ülkemize çekmek mümkün olacaktır” tabirleri kullanılmıştı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/tusiadkaslowski-fiyat-istikrari-surdurulebilir-buyume-saglar-2273463

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler