“Türkiye’de güçlü bir formda büyüyeceğiz”

Deutsche Post DHL Küme CEO’su Frank Appel Bloomberg HT’ye “logistikte Türkiye’de çok değerli bir noktadayız ve güçlü bir biçimde büyüyeceğiz …

Deutsche Post DHL Küme CEO’su Frank Appel Bloomberg HT’ye “logistikte Türkiye’de çok değerli bir noktadayız ve güçlü bir biçimde büyüyeceğiz” dedi

Deutsche Post DHL Küme CEO’su Frank Appel Bloomberg HT’ye pandeminin lojistik üzerindeki tesirlerini ve Türkiye’de yaptıkları yatırımları anlattı.

Appel, global iktisatta pandeminin tesirlerinin 3. ve 4. çeyrekle birlikte azalmaya başladığını söylerken, Türkiye’de kıymetli bir noktada olduklarını ve güçlü bir halde büyüyeceklerinin altını çizdi.

Appel’in konuşmasında öne çıkanlar şöyle;

“Küresel iktisatta biraz daha toparlanma olacaktır”

Kovid-19 bütün bölümleri etkiledi. Zira tüketici talebi bir gecede bitti. İki tesiri oldu çok fazla insan online’a yöneldi, lakin bir noktada da hacimler düştü. 3. ve 4. çeyrekte toparlanmalar görüldü. Bu yılda e-ticaretin çok düzgün bir formda arttığını göreceğiz. Otomotiv ve sanayi bölümü negatif biçimde etkilendi. Otomotiv kesiminin biraz daha 4. çeyrekte toparlandığını gördük. Tüketici davranışı da değişti. 2. karantina ile birlikte birinci karantinaya nazaran daha çok harcamaya başladıklarını gördük. En çok Asya ve Avrupa kıtaları etkilendi. Asya’da kimi ülkelerin toparlanmaya başladığını gördük. Avrupa’da işler biraz daha olağana dönüyor. Şu an dünyada 2 haneli düşüş yerine tek haneli düşüşler yaşanmaya başlandı. 2021 yılında da ticaretin bir biçimde devam edeceğini düşünüyoruz. Çin’de talep birtakım noktalarda artıyor. Bu da yeni devirde biraz daha olağanlaşacak. Global iktisatta biraz daha toparlanma olacaktır.

“Türkiye’ de güçlü bir halde büyüyeceğiz”

Lojistikte Türkiye’de çok değerli bir noktadayız. Yeni havalimanında çok büyük bir merkez oluşturacağız. Avrupa’dan ve Asya’dan eserler Türkiye’ye gelecek ve müşterilerimizin siparişini buradan dağıtacağız. Türkiye’de mevcut müşterilerimize yenilerini de ekleyerek hakikaten büyüme potansiyelimiz olduğunu düşünüyorum. Lakin iktisat de büyümeli, genel olarak bir talep olması gerekiyor. Bunun da iktisat tarafından gelmesi gerekiyor. Türkiye’de güçlü bir biçimde büyüyeceğiz.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/turkiye-de-guclu-bir-sekilde-buyuyecegiz-2274324

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler