Turkcell, Superonline halka arzı için görüşmelere başladı

Turkcell’in, internet servisi sağlayıcı iştiraki Superonline’ın halka arzı için bankalarla görüşmelere başladığı belirtildi Türkiye’nin en büyük …

Turkcell’in, internet servisi sağlayıcı iştiraki Superonline’ın halka arzı için bankalarla görüşmelere başladığı belirtildi

Türkiye’nin en büyük taşınabilir operatörü Turkcell, mevzuya yakın kaynaklara nazaran, internet servis sağlayacı iştiraki Superonline’ın halka arzı için yatırım bankaları ile görüşmelere başladı.

Bloomberg’e konuşan kaynaklara nazaran Turkcell, Superonline halka arzı için yerli ve milletlerarası bankalarla halka arz sürecini yönetmeleri için temas kurmaya başladı. Üç kaynağa nazaran Turkcell kâfi yatırımcı talebi olmaması durumunda halka arzı erteleme yoluna da gidebilir.

Turkcell hususa ait Bloomberg’e yorum yapmadı.

Genel Müdür Erkan halka arzın değerlendirildiğini belirtmişti

Turkcell CEO’su Murat Erkan şubat ayında yaptığı açıklamada şirket idaresinin Superonline, Küresel Tower ve Paycell’de blok satış ya da halka arz sistemiyle pay satışını değerlendirdiğini bildirmişti.

Turkcell yatırımcı sunumuna nazaran Superonline’ın 2020 hasılatı çift haneli büyümeyle 5,54 milyar lira, Favök ise yıllık yüzde 20 artışla 2,9 milyar lira gerçekleşmişti.

Turkcell’de yüzde 26,2 pay Türkiye Varlık Fonu’na ilişkin durumda. Rus milyarder Mikhail Fridman’ın sahibi olduğu LetterOne Investment Holdings’in iştiraki IMTIS Holding ise Turkcell’de yüzde 19,8 paya sahip.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/turkcell-superonline-halka-arzi-icin-gorusmelere-basladi-2277981

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Aşıda yeni iş birliği

Teva Pharmaceutical Industries Ltd., Merck & Co. ve Panacea Biotec Ltd. rakip ilaç üreticileri ile hali hazırda kullanım onayı almış Kovid-19 ...