Türk tahvillerine giriş 2018’den beri en yüksek seviyesinde

Türk tahvillerine yurt dışı yerleşiklerin DİBS portföylerindeki haftalık artış 2018 şubat ayından beri en yüksek seviyesine ulaştı

Perşembe günü Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının (TCMB) açıkladığı verilere göre, yurt dışı yerleşiklerin devlet iç borçlanma senetleri (DİBS) portföylerindeki haftalık artış 2018 şubat ayından beri en yükseğinde.

Ekim ayının ilk haftasında yurt dışı yerleşiklerden 479 milyon dolarlık tahvil yatırımı gelirken, Eylül’ün son haftasında ise 115.6 milyon dolarlık tahvil yatırımı gelmişti.

BlueBay Asset Management Gelişen Piyasalar Kıdemli Stratejisti Timothy Ash ise veri hakkında “TCMB’nin faiz artırımından sonra değişen güvenin bir işareti olarak aylardır gelen ilk güçlü yabancı sermaye girişi” dedi.

Yıl başından bu yana ise DİBS’lerden 7.22 milyar dolar çıkış oldu.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Apple tekrardan “dünyanın en değerli” şirketi

ABD merkezli teknoloji devi Apple, Suudi petrol şirketi Aramco'nun geçen aralıkta 1,7 trilyon dolarlık piyasa değeriyle halka arz edilmesi ile kaybettiği 'dünyanın en değerli şirketi’ unvanını, hisselerinin bugünkü borsa işlemlerinde yüzde 6,84 değerlenmesiyle geri kazandı.
Devamını Oku

Gram Altın 2 Kat Artabilir

Son dönemin en popüler yatırım araçlarından birisi haline gelen Gram Altın, şu sıralarda 379 TL’den işlem görüyor. Pandemi döneminde önemli bir ralli yakalayan değerli metalde, bundan sonraki sürecin neler getireceği ise merak konusu. Türk kripto para sektörünün önemli isimlerinden birisi olan Selcoin de son YouTube videosunda bu durumu değerlendirdi. Son dönemde yaptığı uzun vadeli Dolar ve Gram Altın tahminleri ile başarılı olan analiste göre, Gram Altın’da ciddi bir yükseliş kapıda olabilir.