Trump, birtakım Avrupa ülkeleri ve Brezilya’ya Kovid-19’dan ötürü uygulanan seyahat yasağını kaldırdı

ABD Lideri Donald Trump, Şengen bölgesi, İngiltere, İrlanda ve Brezilya’ya Kovid-19’dan ötürü seyahat yasağını, 26 Ocak’tan itibaren geçerli …

ABD Lideri Donald Trump, Şengen bölgesi, İngiltere, İrlanda ve Brezilya’ya Kovid-19’dan ötürü seyahat yasağını, 26 Ocak’tan itibaren geçerli olmak üzere kaldırdı.

Trump, 2020 Mart ayında Şengen bölgesinde yer alan Avrupa ülkelerinin yanı sıra İngiltere, İrlanda ve Brezilya’dan ABD’ye seyahat eden yabancı ülke vatandaşlarına getirilen seyahat yasaklarına ait yeni bir karara imza attı.

Yasağın kaldırılmasına yönelik imzaladığı genelgede Trump, ABD Hastalık Denetim ve Tedbire Merkezinin (CDC), 26 Ocak’tan itibaren dış çizgilerden seyahat eden tüm yolculardan “negatif” Kovid-19 test sonucu isteyeceğini anımsattı.

CDC’nin bu uygulamasının, sıhhat açısından güvenliğin sağlanması ismine kâfi olduğunu belirten Trump, bu tarihten itibaren kelam konusu ülkelere yönelik yasakların da kalkacağını kaydetti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/trump-bazi-avrupa-ulkeleri-ve-brezilya-ya-kovid-19-dan-dolayi-uygulanan-seyahat-yasagini-kaldirdi-2272783

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler