Ticaret Bakanlığı vazifesine Mehmet Muş getirildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararı, Resmi Gazete’nin tekrarlanmış sayısında yayımlandı. Ticaret Bakanlığına AK Parti …

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı atama kararı, Resmi Gazete’nin tekrarlanmış sayısında yayımlandı.

Ticaret Bakanlığına AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Muş atandı.

Karara nazaran, Anayasa’nın 104 ve 106’ncı hususları mucibince, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan’ın vazifesine son verilerek yerine Mehmet Muş getirildi.

Dr. Mehmet Muş 1 Mayıs 1982’de Trabzon Sürmene’de doğdu. Birinci ve ortaöğrenimini İstanbul’da tamamlayan Muş, Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme ve İktisat Fakültesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Daha sonra Washington State University School of Economic Sciences’de İktisat alanında yüksek lisans yapan Muş, doktora tahsilini Marmara Üniversitesi İktisat Tarihi Anabilim Kısmında tamamladı.

Mehmet Muş, özel bölümde Bütçe Planlama Uzmanı olarak çalıştı. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları teşkilatında faal misyonlar üstlenen ve çalışmalar yürüten Muş, sırasıyla, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Vilayet İdare Heyeti Üyeliği, İktisat İşleri Başkanlığı ve Teşkilat Başkanlığı vazifelerini icra etti.

Muş, 2011 yılında 24. Devir AK Parti İstanbul Milletvekili oldu, 25, 26. ve 27. periyotlarda de İstanbul Milletvekilliği misyonunu sürdürdü. TBMM’de Dışişleri Komitesi, Plan ve Bütçe Kurulu, AB Ahenk Kurulu üyelikleri yapan Muş, NATO Parlamenter Asamblesi (NATOPA) Türk Kümesi Üyeliği’nin yanı sıra AK Parti Genel Merkezi’nde Halkla İlgiler Lider Yardımcılığı misyonlarını üstlendi.

2014 yılında AK Parti MYK üyeliğine seçilerek AK Parti Genel Lider Yardımcılığı ve İktisat İşleri Başkanlığı vazifesinde bulunan Muş, AK Parti’nin 2. Harikulâde Kongresinde tekrar MKYK üyeliğine seçildi.

Muş, AK Parti Küme Başkanvekilliği, MYK üyeliği yaptı ve İstanbul Milletvekilliği vazifesini yürütüyordu.

İngilizce bilen Muş, evli ve bir çocuk babası.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/ticaret-bakanligi-gorevine-mehmet-mus-getirildi-2278847

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler