Tesla’da ‘enerji’ umuduyla yeni pay fiyatı gayesi

Canaccord Geunity, Tesla’nın güç üretim ve depolama kesimine girmeye hazırlandığını ve bunun ileride 8 milyar dolarlık bir gelir yaratacağını …

Canaccord Geunity, Tesla’nın güç üretim ve depolama kesimine girmeye hazırlandığını ve bunun ileride 8 milyar dolarlık bir gelir yaratacağını belirterek şirket için maksat pay fiyatını revize etti

Elektrikli araç üreticisi Tesla, trilyon dolarlık güç üretim ve depolama bölümüne girmeye ve ele geçirmeye hazırlanıyor.

Canaccord Geunity’den Jed Dorsheimer, Tesla payları için tavsiyesini ‘tut’dan ‘al’a revize ederek, elektrik üretim ve depolama ünitesinin 2025 yılına kadar 8 milyar dolar gelir elde edebileceğini söyledi.

Müşterilerine gönderdiği bir notta, “Tesla, Apple vari bir güç üretim ekosistemi yaratarak güç depolama dalındaki yegane marka olmayı hedefliyor” diyen Dorsheimer, pay amaç fiyatını 1.071 dolar olarak belirledi.

Dorsheimer’a nazaran, Tesla batarya talebini karşılamak için Fremont’taki tesisi de dahil olmak üzere, Panasonic ile paydaşlık içerisinde ve LG ile bir tedarik muahedesi imzalamış durumda.

Şirket, tedarik kısıtlamaları gevşemeye başladığı vakit, çoklukla güneş panelleriyle eşleştirilen Powerwall güç depolama tesisi için gerekli talebi karşılayabilecek. Dorsheimer’ın gaye şirket pahası fiyatı ve net borç varsayımı, şirketin 2024 yılındaki iddiası çıkarından 63 katına tekabül ediyor.

Cathie Woods’un sahibi olduğu Ark Invest Management ise Tesla payının 2025 yılında 3 bin dolar olmasını bekliyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/tesla-da-enerji-umuduyla-yeni-hisse-fiyati-hedefi-2278296

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler