Teşebbüs Elektrik halka arz sürecini başlattı

Teşebbüs Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. halka arz için SPK’ya ve Borsa İstanbul’a müracaat süreçlerini tamamladı Son periyotta halka …

Teşebbüs Elektrik Sanayi Taahhüt ve Ticaret A.Ş. halka arz için SPK’ya ve Borsa İstanbul’a müracaat süreçlerini tamamladı

Son periyotta halka arz takviminde güç şirketleri öne çıkarken bir öbür güç şirketi Teşebbüs Elektrik A.Ş. de halka arz sürecini başlattı.

Oyak Yatırım konsorsiyum liderliğinde halka arzını gerçekleştireceğini açıklayan şirket, 12 Nisan 2021 tarihi itibariyle halka arz müracaat evrakını Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) ve Borsa İstanbul’a teslim ettiğini bildirdi.

Teşebbüs Elektrik A.Ş. İdare Heyeti Lideri M.Behiç Harmanlı mevzuya ait yaptığı açıklamada, ” Halka arz ile kurumsal yapımızı güçlendirmeyi, markalaşma prensiplerini geliştirmeyi, sektörel büyüme maksadımıza ivme kazandırmayı ve bu vakte kadar kazandığımız deneyimlerle elde ettiğimiz kıymeti yatırımcılarımızla paylaşmayı amaçlıyoruz’’ dedi.

Teşebbüs Elektrik’in 2020 yılında 880 milyon TL hasılat elde ettiğini ve 235 milyon TL net kâra sahip olduğunu kaydeden Harmanlı, “Ülkemize değerli bir katma bedel sağlayan Teşebbüs Elektrik, yenilenebilir gücün bölgedeki önde gelen aktörlerinden biri olarak uzun yıllardır hem Türkiye’nin dört bir yanında hem de tüm EMEA bölgesinde yatırımcıları verimli, çıkarlı ve gereksinimleri doğrultusunda optimize edilmiş yatırımlarla buluşturuyor. Artık yeni amaçlarımızla bu faydayı en üst düzeye çıkaracağız” açıklamasını yaptı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/girisim-elektrik-halka-arz-surecini-baslatti-2278788

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler