Temmuz ayında ABD Michigan tüketici güveni beklentinin altında kaldı.

Michigan üniversitesinin tüketici güveni beklenen seviyenin altında kaldı.

Amerikalı tüketicilerin eğilimleri doğrultusunda hazırladığı Temmuz ayına ilişkin tüketici güven endeksi 72.5 ile beklentinin altında kaldı.

Buna göre ABD’de Michigan Üniversitesi’nin hazırladığı güven endeksi bir önceki aya kıyasla,Temmuz’da nihai olarak 72.5 değerini alarak beklentinin altında kaldı.

Temmuz için öncü veri 73.2, Haziran verisiyse 78.1 idi. Bloomberg anketine katılan 46 uzmanın tahminleri 71.0 ile 79.0 arasında değişti.

Kovid-19 salgınının etkisiyle Mart ve Nisanda düşüş gösteren Mayıs ve Haziranda ise toparlanma kaydeden verinin, Temmuzda 73 değerini alması tahmin ediliyordu.
Raporda “Son dört ayda Güven Endeksi yönsüz kaldı.

Ortalaması 73.7 puan ile 2019’daki aynı döneme kıyasla yüzde 25 düştü.” ifadesi yer aldı. Ayrıca konut alımı hem de konut satımına ilişkin görüşlerin Nisan’daki düşük seviyelere göre önemli ölçüde iyileştiğinin altı çizildi.

Ancak hala Şubat zirvelerinin altında olduğu belirtildi.
İş ve gelir belirsizliğinin de Nisan’daki yüzde 39 zirvesinden düştüğü ve yüzde 28 ile hala yüksek bir seviyede olduğu vurgulandı.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
2 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Irak’da deprem

Kandilli Rasathanesi verilerine göre, saat 18:12’de  Irak'da, meydana gelen deprem yerin 5,72 kilometre derinliğinde gerçekleşti. Depremin ...