Temmuz ayında ABD Michigan tüketici güveni beklentinin altında kaldı.

Michigan üniversitesinin tüketici güveni beklenen seviyenin altında kaldı.

Amerikalı tüketicilerin eğilimleri doğrultusunda hazırladığı Temmuz ayına ilişkin tüketici güven endeksi 72.5 ile beklentinin altında kaldı.

Buna göre ABD’de Michigan Üniversitesi’nin hazırladığı güven endeksi bir önceki aya kıyasla,Temmuz’da nihai olarak 72.5 değerini alarak beklentinin altında kaldı.

Temmuz için öncü veri 73.2, Haziran verisiyse 78.1 idi. Bloomberg anketine katılan 46 uzmanın tahminleri 71.0 ile 79.0 arasında değişti.

Kovid-19 salgınının etkisiyle Mart ve Nisanda düşüş gösteren Mayıs ve Haziranda ise toparlanma kaydeden verinin, Temmuzda 73 değerini alması tahmin ediliyordu.
Raporda “Son dört ayda Güven Endeksi yönsüz kaldı.

Ortalaması 73.7 puan ile 2019’daki aynı döneme kıyasla yüzde 25 düştü.” ifadesi yer aldı. Ayrıca konut alımı hem de konut satımına ilişkin görüşlerin Nisan’daki düşük seviyelere göre önemli ölçüde iyileştiğinin altı çizildi.

Ancak hala Şubat zirvelerinin altında olduğu belirtildi.
İş ve gelir belirsizliğinin de Nisan’daki yüzde 39 zirvesinden düştüğü ve yüzde 28 ile hala yüksek bir seviyede olduğu vurgulandı.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
2 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu 2020 Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sorgula

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvuru sonucu sorgulama ve Ziraat Bankası destek kredisi başvuru sayfası vatandaşların gündeminde. Pandemi dönemi için uygulanan ekonomik tedbirlerin arasında yer alan ve 3 kamu bankası tarafından sağlanan temel ihtiyaç destek kredisi, hem uygun faiz oranı hem de 6 ay geri ödemesiz olma özellikleriyle dikkatleri çekiyor. Peki 2020 Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sonuçları sorgulama nasıl yapılır?
Devamını Oku

Ziraat Bankası 2020 Faizsiz Çiftçi Kredisi Şartları

Ziraat Bankası 2020 yılında vereceği faizsiz kredi için Tarım Kredi ve Kooperatifleri’nin ödemelerini ilgilisine ulaştırmaktan sorumludur. Bilindiği gibi TKK’nın en önemli görevi çiftçilerin kredi ihtiyaçlarını karşılamak ve rekabet etmelerini sağlamaktır. Bu açıdan daha önce çeşitli faizsiz kredi ürünleriyle üreticilere destek olan TKK ve Ziraat Bankası 1 Ocak 2020 tarihi itibariyle yeni bir kredi dönemine daha kapı açmıştır.
Devamını Oku

Vakıfbank Bayram Kredisi Kredi Başvuru Ekranı

VakıfBank 3 ay ödemesiz Bayram Kredisi veriyor. 0,89 Faiz oranları ile 60 aya kadar 7 farklı geri ödeme planı seçeneği sunan banka, başvurular internet üzerinden, SMS ile ve şubeler aracılığı ile alıyor. İşte Bayram Kredisine dair merak edilen tüm detaylar...
Devamını Oku

Berat Albayrak’tan Fikko Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FİKKO) toplantısında, Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında normalleşme sürecinde gelinen noktayı ve küresel gelişmeleri istişare ettiklerini bildirdi.
Devamını Oku

Elektrik faturalarında yeni dönem

Yeşil Tarife kapsamında enerji temin eden tüketicilerin faturalarında, kullanılan enerjinin temiz kaynaklardan üretildiğini gösteren özel bir işaret yer alacak.