Temmuz ayında ABD Michigan tüketici güveni beklentinin altında kaldı.

Michigan üniversitesinin tüketici güveni beklenen seviyenin altında kaldı.

Amerikalı tüketicilerin eğilimleri doğrultusunda hazırladığı Temmuz ayına ilişkin tüketici güven endeksi 72.5 ile beklentinin altında kaldı.

Buna göre ABD’de Michigan Üniversitesi’nin hazırladığı güven endeksi bir önceki aya kıyasla,Temmuz’da nihai olarak 72.5 değerini alarak beklentinin altında kaldı.

Temmuz için öncü veri 73.2, Haziran verisiyse 78.1 idi. Bloomberg anketine katılan 46 uzmanın tahminleri 71.0 ile 79.0 arasında değişti.

Kovid-19 salgınının etkisiyle Mart ve Nisanda düşüş gösteren Mayıs ve Haziranda ise toparlanma kaydeden verinin, Temmuzda 73 değerini alması tahmin ediliyordu.
Raporda “Son dört ayda Güven Endeksi yönsüz kaldı.

Ortalaması 73.7 puan ile 2019’daki aynı döneme kıyasla yüzde 25 düştü.” ifadesi yer aldı. Ayrıca konut alımı hem de konut satımına ilişkin görüşlerin Nisan’daki düşük seviyelere göre önemli ölçüde iyileştiğinin altı çizildi.

Ancak hala Şubat zirvelerinin altında olduğu belirtildi.
İş ve gelir belirsizliğinin de Nisan’daki yüzde 39 zirvesinden düştüğü ve yüzde 28 ile hala yüksek bir seviyede olduğu vurgulandı.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
2 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Ekonomide daralma bekleniyor

Müşteri harcamaları, iş adamı yatırımları ve dış ticaret büyümesi daralmayı önleyemedi. Yılın ikinci çeyreğinde ekonomide yüzde 7.5 daralma öngörülüyor.
Devamını Oku

Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu 2020 Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sorgula

Ziraat Bankası temel ihtiyaç kredisi başvuru sonucu sorgulama ve Ziraat Bankası destek kredisi başvuru sayfası vatandaşların gündeminde. Pandemi dönemi için uygulanan ekonomik tedbirlerin arasında yer alan ve 3 kamu bankası tarafından sağlanan temel ihtiyaç destek kredisi, hem uygun faiz oranı hem de 6 ay geri ödemesiz olma özellikleriyle dikkatleri çekiyor. Peki 2020 Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi başvurusu sonuçları sorgulama nasıl yapılır?