TEB ve Zurich Sigorta ortasında muahede

Türk İktisat Bankası (TEB) ve Zurich Sigorta, sigorta eserlerinin TEB müşterilerine sunulması için dağıtım kanalı mutabakatı imzaladı Türkiye’de …

Türk İktisat Bankası (TEB) ve Zurich Sigorta, sigorta eserlerinin TEB müşterilerine sunulması için dağıtım kanalı mutabakatı imzaladı

Türkiye’de yılın birinci yatırımlarından biri olarak hayata geçen mutabakat kapsamında, TEB müşterileri, Zurich Sigorta’nın hayat dışı branşındaki tüm kişisel, KOBİ ve kurumsal müşterilerine yönelik eser ve hizmetlerinden TEB’in yaygın şube ağı ve dijital kanalları aracılığıyla faydalanmaya devam edebilecek.

Zurich Sigorta CEO’su Yılmaz Yıldız, Türkiye iktisadına olan itimatlarının tam olduğunu vurgulayarak, “Zurich Sigorta Kümesi olarak, bugüne kadar ülkemize yaptığımız yatırımlarla, Türkiye’deki en büyük yatırımcılardan biri haline geldik. Güçlü COVID-19 şartlarına karşın, TEB iş birliği ile Türkiye’ye getirdiğimiz bu yeni yatırım da ekonomimize olan itimadın bir göstergesidir. Bu coğrafyada Türkiye, milletlerarası yatırımcılar için en uygun ortamlardan birini sunmaktadır” dedi.

Banka dağıtım kanalının kendileri için stratejik kıymet taşıdığını belirten Yıldız, TEB iş birliği ile ilgili “TEB ile on iki yıl evvel başlayan başarılı iş birliğimizin, önümüzdeki on yılda da devam edecek olmasından ötürü büyük bir memnunluk duyuyoruz. Yenilenen bu işbirliği ile müşteri memnuniyetinin ön planda olduğu, teknoloji odaklı yeni jenerasyon sigortacılığın öncülüğünü yaparak eser ve hizmetlerimizle çok daha fazla müşteriye ulaşacağımıza inanıyorum. Kişisel müşterilere sunduğumuz yaratıcı eserlerin yanı sıra milletlerarası tecrübemizle ticari ve kurumsal müşterilerin Türkiye’deki büyük yatırımlarını desteklemeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.

Ümit Leblebici: Yılın birinci memleketler arası yatırımı ile ülkemiz bölgesinde inancı pekiştirdi

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, Zurich Sigorta ile gerçekleştirilen dağıtım kanalı mutabakatı ile milletlerarası piyasada ülkemize ve ekonomimize inancın bir sefer daha gösterildiğinin altını çizerek, “Büyüyen iktisadı, genç nüfusu ve insan kaynağı ile Türkiye, bölgesinin güçlü ülkelerinden biri. Küresel çapta uyumu sağlayan, bölgesinde kıymetli bir itimat ögesi olan ülkemiz, yılın birinci milletlerarası yatırımıyla bu itimadı pekiştirmiştir. TEB olarak bu yatırımın değerli bir kesimi olmaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Leblebici, “TEB olarak her vakit ülkemiz iktisadına ve paydaşlarımıza katkı sağlamak için çalışıyoruz. Müşterilerimizin gereksinimlerini gerçek tahlil edip, onlara en inançlı ve avantajlı eser ve hizmet vermeye öncelik veriyoruz. Sigorta eserlerinde ise banka kanalıyla satılan poliçelerin hizmet sürekliliği ve garantisini disiplinli bir takiple sağlamaya çaba ediyoruz” diyerek, bankacılık ve sigorta kesiminin iki esaslı markası TEB ve Zurich Sigorta olarak yapılan bu mutabakatla müşteri memnuniyetini ortak gaye belirlediklerini ve müşterilerinin risklerini teminat altına aldıklarını tabir etti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/teb-ve-zurich-sigorta-arasinda-anlasma-2273600

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Almanya’da ZEW endeksi düştü

Avrupa’nın en büyük iktisadında yatırımcı itimadı virüs kısıtlamalarının artacağı kaygısıyla düştü Almanya'da yatırımcı itimadı daha fazla virüs ...