TCMB Lideri Ağbal’dan TÜSİAD’a ziyaret

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Lideri Naci Ağbal, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğini (TÜSİAD) ziyaret etti Türkiye Cumhuriyet …

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Lideri Naci Ağbal, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğini (TÜSİAD) ziyaret etti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Lideri Naci Ağbal, Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğini (TÜSİAD) ziyaret etti.

TCMB’nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Başkan Naci Ağbal ve beraberindeki heyet, enflasyon hedeflemesi çerçevesinde tüm paydaşları 2023 yılında yüzde 5 enflasyon maksadı etrafında birleştirmek ve bilgilendirme yapmak gayesiyle TÜSİAD’ı ziyaret etti. TÜSİAD idaresinin fiyat istikrarı gayesine yönelik güçlü ve açık takviyelerinin görülmesinden büyük memnuniyet duyuldu. 2023 yüzde 5 #kalıcıfiyatistikrarı” sözlerine yer verildi.

TÜSİAD tarafından ziyarete ait yapılan açıklamada ise şunlar kaydedildi:

“TCMB Lideri Sayın Naci Ağbal TÜSİAD’ı ziyaret etti. Özgür piyasa kuralları çerçevesinde verimlilik odağıyla #kalıcıfiyatistikrarı konusunu ele aldık. Besin enflasyonu ile gayrette bütüncül bir yaklaşımla tedarik zincirinin sağlıklı işlemesine yönelik teklifleri paylaştık.”

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/tcmb-baskani-agbal-dan-tusiad-a-ziyaret-2274490

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler