Tahvil işlemlerinden geliri olan BNP, hisse tarafındaki kaybını dengeledi

BNP Paribas ikinci çeyrek bilançosunu paylaştı. Bankanın hisse türevlerinden doğan zararını, tahvil alım satımla oluşan geliri ile telafi etti.

İkinci çeyrek sonuçlarına göre BNP Paribas, tahvil işlemlerinde büyük Wall Street bankalarının biri hariç tamamından daha güçlü bir satış sergiledi. Bunun sonucu olarak borsa da bankanın hisseleri yükseldi.

BNP’nin sabit getirili olan hisseleri , Döviz ve emtia (FICC) alım satım işlemlerinden geliri ikinci çeyrekte bir önceki yıla göre aynı dönemine kıyasla yüzde 154 arttı. Bu oranı sadece yüzde 168 ile Morgan Stanley aşıyor.

Bankanın açıklamasında hükümetlerin ve şirketlerin koronavirüsten dolayı tahvil satışlarının ve müşterilerin emtia hedgeleri (ileri tarihte oluşabilecek finansal risklere karşı korunma amacıyla finansal üründe sahip olunan pozisyonun tam tersi yönünde işlem açmak) ile hacim sağladıklarını belirttiler.

Bankanın tahvil işlemleri tarafındaki iyi performansı analist beklentilerinin altında kalan hisse senedi işlemlerinde kaydedilen yüzde 53‘lük düşüşü dengeledi.

BNP’nin hisseleri Paris’teki işlemlerde yüzde 2.95 artıda 35.40 eurodan işlem gördü. Bankanın hisseleri, daha önce yatırımcılara en fazla kârpayı ödeyenler arasında olduğundan temettü iptalinden oldukça olumsuz etkilendi.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
2 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler