Tahvil işlemlerinden geliri olan BNP, hisse tarafındaki kaybını dengeledi


BNP Paribas ikinci çeyrek bilançosunu paylaştı. Bankanın hisse türevlerinden doğan zararını, tahvil alım satımla oluşan geliri ile telafi etti.

Güncelleme:

İkinci çeyrek sonuçlarına göre BNP Paribas, tahvil işlemlerinde büyük Wall Street bankalarının biri hariç tamamından daha güçlü bir satış sergiledi. Bunun sonucu olarak borsa da bankanın hisseleri yükseldi.

BNP’nin sabit getirili olan hisseleri , Döviz ve emtia (FICC) alım satım işlemlerinden geliri ikinci çeyrekte bir önceki yıla göre aynı dönemine kıyasla yüzde 154 arttı. Bu oranı sadece yüzde 168 ile Morgan Stanley aşıyor.

Bankanın açıklamasında hükümetlerin ve şirketlerin koronavirüsten dolayı tahvil satışlarının ve müşterilerin emtia hedgeleri (ileri tarihte oluşabilecek finansal risklere karşı korunma amacıyla finansal üründe sahip olunan pozisyonun tam tersi yönünde işlem açmak) ile hacim sağladıklarını belirttiler.

Bankanın tahvil işlemleri tarafındaki iyi performansı analist beklentilerinin altında kalan hisse senedi işlemlerinde kaydedilen yüzde 53‘lük düşüşü dengeledi.

BNP’nin hisseleri Paris’teki işlemlerde yüzde 2.95 artıda 35.40 eurodan işlem gördü. Bankanın hisseleri, daha önce yatırımcılara en fazla kârpayı ödeyenler arasında olduğundan temettü iptalinden oldukça olumsuz etkilendi.

2 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Kısa çalışma ödeneği bayramdan önce ne zaman yatacak?

Kısa çalışma ödeneğinin bayramdan önce yatırılıp yatırılmayacağı araştırılan konular arasında bulunuyor. Kurban Bayramı’na az bir zaman kala vatandaşlar ödemelerin erkene alınıp alınmadığını araştırmaya başlamışlardı. Konu ile ilgili müjdeli haberi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk verdi ve bugünden itibaren hesaplara yatırılacağını duyurdu. İşte kısa çalışma ödeneği ödeme tarihleri…
Devamını Oku

Berat Albayrak’tan Fikko Açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Finansal İstikrar ve Kalkınma Komitesi (FİKKO) toplantısında, Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında normalleşme sürecinde gelinen noktayı ve küresel gelişmeleri istişare ettiklerini bildirdi.
Devamını Oku

Doğalgazda yeni dönem yeni fiyatlar

BOTAŞ, başta sanayici olmak üzere geniş kesimlerin merakla beklediği ağustos ayı doğalgaz tarifelerini belirledi. Doğalgaz fiyatları, tüm abone grupları için “sabit” tutuldu.