Sürdürülebilir saç bakım teknolojisi CES 2021’e damga vurdu

L’Oreal, çevresel inovasyon şirketi Gjosa ile birlikte geliştirdiği sürdürülebilir saç bakım teknolojisi L’Oreal Water Saver’ı CES 2021’de …

L’Oreal, çevresel inovasyon şirketi Gjosa ile birlikte geliştirdiği sürdürülebilir saç bakım teknolojisi L’Oreal Water Saver’ı CES 2021’de tanıttı. L’Oréal’in bu yeni Tekno-Güzellik inovasyonu L’Oréal Water Saver, evde güzellik rutini için “sürdürülebilir” bir saç bakım sistemi olma özelliğini taşıyor. L’Oreal Water Saver, saçınızı yıkamanın ve bakımını yapmanın yeni bir yolunu temsil ediyor. Sistem, sahip olduğu ileri teknoloji sayesinde lüksü ve verimliliği artırırken su tüketimini %80 oranında azaltarak, ciddi bir su tasarrufu sağlıyor.

L’Oréal Water Saver yüksek güçlü su optimizasyon teknolojisi ile su tüketimini %80 oranında azaltarak, ciddi bir su tasarrufu sağlıyor. Sistem, L’Oréal Professionnel ve Kérastase tarafından özel olarak tasarlanmış saç bakım ürünleriyle birleştirerek geleneksel saç yıkama deneyimini farklı bir boyuta taşıyor.

L’Oréal Water Saver, L’Oréal Teknoloji Kuluçka Merkezi ve İsviçreli çevresel inovasyon şirketi Gjosa iş birliğiyle geliştirildi. L’Oréal’in yüz yılı aşkın formül yaratma uzmanlığını, Gjosa’nın roket motorlarında kullanılan “ayırma” ilkesini ile birleştiren ve temel su optimizasyonunu yeniden şekillendiren bu teknoloji, türünün ilk örneği olması açısından da önem taşıyor.

Yeni sistemde su damlacıkları belirli bir yöne ve düzgün bir dağılıma göre çarpışıyor. Böylelikle damlacıkların boyutları küçülürken hızları artıyor. Şampuan ve saç kremlerinin durulanması kolaylaşıyor, saç yıkama ve durulama işleminde her bir damla suyun maksimum verimle kullanılması sağlanıyor.

L’Oréal Group CEO Vekili Nicolas Hieronimus, yeni teknoloji hakkında, “L’Oréal olarak, yeryüzünün doğal kaynaklarını korumak için üzerimize düşeni yapmanın sorumluluğuyla hareket ediyoruz. Yeni teknolojimiz her bir damla suyun değerini bilerek su kullanımında maksimum verim sağlıyor. L’Oréal Water Saver, işimizin her alanında sürdürülebilirliğe olan bağlılığımızı somutlaştıran, tekno-güzellik tutkumuzun da bir sonraki aşamasını temsil ediyor.” dedi.

L’ORÉAL WATER SAVER CİHAZINDAN ÇIĞIR AÇAN ÖZELLİKLER

• Standart saç yıkamaya kıyasla yüksek su hızı ve %80 su tasarrufu sağlayan L’Oréal Water Saver, evlerdeki ortalama oran olan “dakikada sekiz litre”ye kıyasla dakikada sadece iki litre su kullanıyor.

• Yepyeni bir saç bakım deneyimi sunan L’Oréal Water Saver, özel olarak tasarlanmış, mikronize saç bakımı formüllerini doğrudan su akışına dahil ederek, daha iyi bir emilim ve daha hızlı durulama için 10 kat daha küçük damlacıklar oluşturuyor.

• L’Oréal Water Saver’ın veri panosu ve etki raporlama özelliğiyle su ve maliyet tasarrufu verilerini görmek, geçmiş uygulamaları gösterge panosunda takip edebilmek mümkün oluyor.

L’Oréal Teknoloji Kuluçka Merkezi Başkanı Guive Balooch,L’Oréal Teknoloji Kuluçka Merkezi’nde son on yılda, güzelliği teknolojiyle birleştirmeye adanmış çalışmalar gerçekleştirdik. Tüketicilerimiz için daha iyi, daha verimli ve daha kişiselleştirilmiş sonuçlar yaratmak adına, bildiğimiz güzellik deneyimlerini yeniden keşfetmek için kendimize meydan okuyoruz. L’Oréal Water Saver, ileri teknoloji ile destekleniyor. Daha da önemlisi sürdürülebilirliği de odağına alarak tüketicilerimize mevcut saç bakımı deneyimlerini iyileştirmeleri için ilham veriyor.” dedi.

L’Oréal Water Saver saç bakımı deneyimi, New York ve Paris’teki seçkin L’Oréal salonlarında tüketicilere sunuluyor. “Her yıl bir milyar galon su” olarak ifade edilen, kayda değer bir miktarda su tasarrufu potansiyeline sahip bu sistemin önümüzdeki birkaç yıl içinde dünya çapında binlerce salonda yer alması planlanıyor.

L’ORÉAL’DEN CES 2021’DE BİR YENİLİK DAHA

YVES SAİNT LAURENT ROUGE SUR MESURE

L’Oréal CES 2021 kapsamında ayrıca ödüllü Perso teknolojisinin ilk tüketici lansmanını da yaptı. Geçtiğimiz yılki CES 2020’de tanıtılan Perso, güzellik kişiselleştirmesinde son noktayı temsil eden, yapay zeka destekli bir ev içi sistemi olma özelliği taşıyor.

L’Oréal, kişiselleştirilmiş rujlar için türünün ilk örneği olan, evde kullanılabilen cihaz Perso destekli Yves Saint Laurent Rouge Sur Mesure’u güzellik tutkunlarıyla buluşturdu. L’Oréal Teknoloji Kulukça Merkezi tarafından geliştirilen zarif, yapay zeka destekli cihaz, Yves Saint Laurent’nin ikonik kırmızı, nude, turuncu veya pembe renkli kartuş setlerini kullanıyor. Perso kullanıcıları, tek bir dokunuşla Yves Saint Laurent’nin Velvet Cream Matte Finish rujunun binlerce özel tonunu oluşturabiliyor.

L’Oréal Hakkında

L’Oréal 100 yılı aşkın süredir kendini güzelliğe adamıştır. 36 marka ve tamamlayıcı markadan oluşan benzersiz uluslararası portföyü ile Grup, 2019 yılında 29.87 Milyar Euro satış gerçekleştirdi. L’Oréal’in tüm dünyada 88.000 çalışanı bulunuyor. Dünyanın lider güzellik şirketi olarak L’Oréal farklı dağıtım kanallarından tüketicilere ulaşıyor: Perakende, katlı mağazalar, eczaneler, kuaförler, havaalanları, kendi mağazaları ve e-ticaret. L’Oréal’in kalbinde yer alan araştırma ve inovasyon merkezlerinde tüm dünyada tüketicilerinin beklentilerini karşılamak üzere 4100 araştırma görevlisi çalışıyor. L’Oréal’in 2030 sürdürülebilirlik taahhütleri, Grup için iddialı sürdürülebilir gelişim hedefleri belirliyor ve daha kapsayıcı ve sürdürülebilir bir ekosistem için çalışıyor.

Hibya Haber Ajansı

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler