SPK, Tüpraş ve Şiddetli Yenilenebilir’in ihraç müracaatlarını onayladı

Sermaye Piyasası Heyeti’nin (SPK) haftalık bülteninde yer alan kararlara nazaran Tüpraş ve Güçlü Yenilenebilir Güç’ün tahvil ihraç müracaatlarına …

Sermaye Piyasası Heyeti’nin (SPK) haftalık bülteninde yer alan kararlara nazaran Tüpraş ve Güçlü Yenilenebilir Güç’ün tahvil ihraç müracaatlarına onay verildi

Sermaye Piyasası Konseyi, Tüpraş’ın nitelikli yatırımcıya, 2 milyar TL nominal ihraç tavanlı, tahvil/finansman bonosu ihraç başvurusunu onayladı.

SPK ayrıyeten Şiddetli Yenilenebilir Enerji’nin 350 milyon dolar nominal ihraç tavanlı yurt dışı tahvil/finansman bonosu ihraç müracaatına da onay verdi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/spk-tupras-ve-zorlu-yenilenebilir-in-ihrac-basvurularini-onayladi-2278173

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

BES ile toplanan paralar özel sektöre kredi olarak dönebilir

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bireysel Emeklilik Sistemi'nde toplanan milyarlarca liranın özel sektöre kredi olarak verilebileceğini söyledi. Tartışma yaratan konuya muhalefet kanadından da tepki geldi. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu konu hakkında yaptığı açıklamada, "Parası biten vatandaş, 'belki para koymuş da unutmuşumdur' diye yazlık ceketin cebine bakar ya, işte BES’e el koymak da onun gibi." derken, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Cihan Paçacı, "Böyle bir işlemde devlete olan güveni ortadan kaldırırsınız." açıklamasında bulundu. CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ise, "Yaşanan maalesef bir hayal pazarlaması." ifadelerini kullandı.