SPK, Aydem Güç’ün ve Galata Wind Güç’ün halka arzını onayladı

SPK (Sermaye Piyasası Kurulu), Aydem Güç ve Galata Wind Güç tarafından yapılan halka arz müracaatlarını onayladı SPK (Sermaye Piyasası Kurulu …

SPK (Sermaye Piyasası Kurulu), Aydem Güç ve Galata Wind Güç tarafından yapılan halka arz müracaatlarını onayladı

SPK (Sermaye Piyasası Kurulu), Aydem Güç Yatırımları A.Ş.’nin ve Galata Wind Güç A.Ş.’nin halka arzına onay verdi.

Buna nazaran Aydem Güç Yatırımları A.Ş.’nin hisse başına satış fiyatı 8,50 TL ve 9,90 aralığı olarak belirlenirken Galata Wind Güç A.Ş.’nin hisse başına satış fiyatı ise 5,06 TL olarak belirlendi.

Şubat ayında halka arz için SPK’ya başvuran Aydem Güç Yatırımları A.Ş.’nin halka arzında konsorsiyum liderliğini Garanti Yatırım, İş Yatırım, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası ile Yapı Kredi Yatırım üstlenirken Halk Yatırım, Vakıf Yatırım ve Ziraat Yatırım ise süreçte eş önderler olarak vazife alacak.

Galata Wind Güç A.Ş. ise halka arz için Mart ayında müracaatta bulunmuş, mevzuyla ilgili olarak Galata Doğan Holding’ten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada bağlı paydaşlığı Galata Wind’in halka arzı için 4 Mart tarihi itibariyle Sermaye Piyasası Şurası’na (SPK) müracaat yapıldığı belirtildi. Açıklamada “Bu kapsamda gerekli müsaadelerin alınması emeliyle ayrıyeten Borsa İstanbul A.Ş. ve Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. müracaatları da yapılmaktadır.” sözlerine yer verilmişti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/spk-aydem-enerji-nin-ve-galata-wind-enerji-nin-halka-arzini-onayladi-2278164

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Işık Plastik halka arz oluyor


Işık Plastik’in halka arz süreci başlıyor. 21 - 22 Ocak 2021 tarihlerinde talep toplayacak Işık Plastik hisselerinin birincil halka arzı ...