Sinbo, birkaç yıl içinde halka açılmayı planlıyor

Son periyotta halka arz takvimi ağırlaşırken, şirketlerin bu istikametteki planları da hızlanmış durumda. Küçük mesken aletleri üreticisi Sinbo …

Son periyotta halka arz takvimi ağırlaşırken, şirketlerin bu istikametteki planları da hızlanmış durumda. Küçük mesken aletleri üreticisi Sinbo’nun yöneticileri de birkaç yıl içinde borsada halka açılmayı planladıklarını belirtti

Sinbo İdare Şurası Lideri Mehmet Demir, “Birkaç yıl içinde yıllık 2 milyar liralık ciroya ulaşmayı ve Borsaya açılmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Küçük mesken aletleri üreticisi Sinbo’nun Avcılar’da yer alan üretim tesislerini gezerek incelemelerde bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, şirket yetkilileri ile toplantı da yaparak bilgi aldı.

Bakan Varank’ın ziyaretinde konuşan Demir, “Sektörümüzde en büyük yatırımı yapmış şirketiz. Yüzde 90 yerliliği yakaladık. Ana ve yan endüstrisini oluşturan, kendi markasıyla üretim yapan en büyük şirketiz.” dedi.

“Günde 40 bin adet küçük mesken aleti üretimi yapıyoruz”

Sinbo Ticaret Yöneticisi Volkan Dede, iç piyasada yüzde 100, yurt dışı pazarlarda ise yüzde 85 kendi markalarıyla hizmet verdiklerini belirterek, 35 ülkeye daima, 70 ülkeye ise orta ara ihracat yaptıklarını söyledi.

Arz güvenliğinin önemli problemli olduğu bu devirde yerlileşme siyasetleri sayesinde üretime orta vermeden devam ettiklerini lisana getiren Dede, Türkiye’de bayan istihdamına kıymet verdiklerini, çalışanların yüzde 60’ının bayan olduğunu, 200’den fazla KOBİ ve yan endüstrileriyle birlikte çalışmalarını sürdürdüklerini anlattı.

Dede, cirolarının yüzde 25’i ihracattan elde ettiklerini kaydederek, “Kolay ulaşılabilen, günlük hayatı kolaylaştıran eserler üretiyoruz. Günlük 40 bin adet üretimimiz mevcut küçük konut aletlerinde. 200’e yakın farklı küçük mesken aleti üretimimiz var.” dedi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/sinbo-birkac-yil-icinde-halka-acilmayi-planliyor-2278206

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Biden teşvik paketinde ısrarcı

ABD Lideri Joe Biden, 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinde ısrarcı. Beyaz Saray Basın Sözcü Jen Psaki, liderin Senato Cumhuriyetçilerini baypas ...