Sanofi, Pfizer-BioNTech aşısını üretmeye hazırlanıyor

Sanofi ilaç firması, Avrupa Birliği ülkelerine aşı tedarik etmek emeliyle BioNTech ve Pfizer firmalarının geliştirdiği Kovid-19 aşısını …

Sanofi ilaç firması, Avrupa Birliği ülkelerine aşı tedarik etmek emeliyle BioNTech ve Pfizer firmalarının geliştirdiği Kovid-19 aşısını üreteceklerini açıkladı. Firma yapılan mutabakat gereği, üreteceği 125 milyon doz aşıyı yaz aylarında temin etmeyi…

Fransız ilaç firması Sanofi, Kovid-19 salgınında aşılama çalışmalarını hızlandırmak hedefiyle BioNTech ve Pfizer ile muahede yaptığını duyurdu.

Sanofi gerçekleştirilen mutabakat sonucunda Avrupa Birliği için 125 milyon dozdan fazla mRNA aşısını yaz aylarında temin edeceğini kaydetti.

Sanofi’nin Biontech ve Pfizer ile yaptığı mutabakatın sonucunda, dağıtım yapılacak bölgedeki aşı üretiminin hızlandırılması ve ekonomik kayıpların engellemesi amaçlanıyor.

İlgili Haberler

  • ABD ile AB ortasında ‘aşı savaşı’ riski
  • Dünya genelinde toplam koronavirüs hadise sayısı 100 milyonu aştı
  • Fauci ikinci doz aşıların gecikmesinden kaygılı
  • Ömer Koç’tan aşı milliyetçiliği uyarısı
  • Dünya genelinde koronavirüs hadise sayısı 100 milyona yaklaştı

Sanofi’nin GlaxoSmithKline Plc ile geliştirdiği aşının Aralık ayında ileri yaştaki insanlarda gereğince güçlü bir cevap vermemesi sebebiyle deneysel çalışmalar askıya alınmıştı. Aşı çalışmalarının klinik testlerde beklenilen sonuçları vermemesi, aşı adayının yaz aylarına kadar hazır olamayacağını ortaya koydu.

Sanofi’den alınan bilgiye nazaran, şirketin Şubat ayında öteki bir orta klinik deneye başlanacağı ve geliştirilen aşının lakin dördüncü çeyrekte pazara ulaşma potansiyeli olduğu bildirildi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/sanofi-pfizer-biontechin-asisini-uretmeye-hazirlaniyor-2273438

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler