Ryanair’den karantinaların havayolu trafiğini düşüreceği uyarısı

Havayolu şirketi Ryanair Avrupa’daki karantinaların bu yıl hava trafiğini azaltacağını belirtti. İrlandalı havayolu şirketi Ryanair pandemi …

Havayolu şirketi Ryanair Avrupa’daki karantinaların bu yıl hava trafiğini azaltacağını belirtti.

İrlandalı havayolu şirketi Ryanair pandemi nedeniyle uygulanan seyahat kısıtlamaları ve yavaş aşılama sürecinin bu yıl dalın toparlanmasını geciktireceğini ve kârlılık açısından kuvvetli bir yıl olacağını bildirdi. Şirket hususa ait yaptığı açıklamada bu ay başlayan mali yılda yolcu trafiğinin 80 ile 120 milyon ortasında olacağını öngördü.

Avrupa’nın en büyük havayolu şirketi, İngiltere ve İrlanda’da seyahat kısıtlamalarının gevşetilmesi için lobi yapmıştı. İngiltere Başbakanı Boris Johnson ise dünkü açıklamasında seyahat kısıtlamasının daha evvel belirlenen 17 Mayıs’ta kaldırılması konusunun şimdi netlik kazanmadığını belirtti.

Ryanair CEO’su Michael O’Leary 24 Mart’ta verdiği demeçte bu yaz hava trafiğinde süratli bir geri dönüş beklediğini, yaz başında hedefledikleri programın yüzde 50’sine ulaşabileceklerini belirtmişti.

Ryanair bugünkü açıklamasında 31 Mart’ta sona eren yılda zararın 800 milyon ile 850 milyon Euro ortasında olacağını öngördü.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/ryanairden-karantinalarin-havayolu-trafigini-dusurecegi-uyarisi-2278031

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Resmi Gazete’de bugün (20.01.2021)


Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kararlar, yönetmelikler ve bildiriler YÜRÜTME VE YÖNETİM KISMI YÖNETMELİKLER –– Tarım ve Kırsal ...