Rusya’nın uçuş sınırlaması kararı turizmde belirsizlik yarattı

Çağdaş Holding İcra Şurası Üyesi Dağlarca Çağlar, Kovid-19 sebebiyle Rusya’nın Türkiye’ye olan uçuşları askıya almasının tesirlerini …

Çağdaş Holding İcra Şurası Üyesi Dağlarca Çağlar, Kovid-19 sebebiyle Rusya’nın Türkiye’ye olan uçuşları askıya almasının tesirlerini değerlendirdiği konuşmasında, “Ciddi bir Ukrayna ve Rus pazarı talebi vardı. Bu alınan uçuş yasağı bir anda bu süreci…

Bloomberg HT’ye konuk olan Dağlarca Çağlar, salgın sebebiyle Rusya’nın uçuşları kısıtlamasının turizm üzerindeki tesirini ve coin ile gayrimenkul satışını kıymetlendirdi.

Çağlar, turizmdeki dönem beklentileri hakkında pandemideki 3. dalga sebebiyle net bir şey söyleyemediğini lakin Bodrum’dan beklentilerinin geçen yıldan daha uygun olduğunu söyledi.

Çağlar, ülkelerin son periyotta Türkiye’ye olan uçuşları durdurması hakkında şu yorumu yaptı:

“Rusya’dan, Ukrayna’dan ve Ortadoğu pazarından çok önemli turist geliyor. Rusya’nın 1 Haziran’a kadar kapıları kapaması natürel ki olumsuz etkiledi. Bu süreç dinamik bir süreç. Biz ülke olarak önümüzdeki 1-1,5 ayı kısmi kapatma kararlarıyla lehimize çevirebilirsek, turizm döneminde her şeye karşın beklentilerin yakalanacağına inanıyorum.

Küçük işletmelere ve küçük otel sahiplerine finansal olarak dayanak olmak gerektiğini, kredi dayanaklarıyla küçük işletmelerin de bu sıkıntı vakitleri en güzel halde atlatacaklarını düşünüyorum.

Aşı pasaportlarının ve alınacak tedbirler Türkiye’yi tekrar turizmde düzgün bir noktaya getirebilir. Biz ülke olarak, olay sayılarını denetim altına alırsak rekabetçiliğimizden bir şey kaybetmeyiz. Mesela çok önemli bir Ukrayna ve Rus pazarı talebi vardı, bu alınan uçuş yasağı bir anda bu süreci durdurdu ve belirsizliğe attı.”

Çağlar, kurdukları blockchain bilgi tabanı ve dijital para Bitci Coin ile şirketin neler hedeflediğini şu sözlerle özetledi:

“Türk mühendislerinin geldiği yerden ötürü memnunluk duyuyoruz. Spor ekipleri başı çekiyor biliyorsunuz. Kulüpler blockchain teknolojileriyle işbirliklerine gidiyorlar. Dün bir otomotiv distribütörü ile de muahede yaptık. Bitci Coin üzerinden otomotiv satışı yapılacak. Gayrimenkulde de kripto para ve Bitci Coin ile satışa geçiyoruz. Yalnızca biz yapmayacağız gayrimenkul satışını, Bitci Chain ile öbür gayrimenkul üreticilerinden de talepler almaya başladık.”

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/rusya-nin-ucus-sinirlamasi-karari-turizmde-belirsizlik-yaratti-2278584

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler