Rus turistler için Türkiye’ye girişlerde uygulanacak kurallar

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), Rus turistler için Türkiye’ye girişlerde belirlenen yeni kuralları açıkladı. Açıklamaya göre, turistlerin koronavirüs taşımadıklarına dair belge bulundurmaları gerekmiyor.

Türkiye’nin belirli kentlerine Moskova üzerinden uçuşları yeniden başlatacağını söyleyen ROTAR , girişlerde Rus turistler için yeni kuralların geçerli olacağını da belirtti.

Açıklamada verilen detaylara göre, Rusya’dan Türkiye’ye gelen turistlerin yanında koronavirüs taşımadıklarına dair bir belge olması gerekmiyor. Ancak uçuş sırasında yolculardan kişisel verilerinin yanı sıra, koltuk numarası, gidecekleri adres ve sağlık durumlarıyla ilgili bilgi verecekleri bir form doldurmaları istenecek.

Havalimanlarında pasaport kontrolü sırasında tüm yolcuların ateşi ölçülecek. Şüpheli bir durum olması halinde yolcuya ücretsiz koronavirüs testi önerilebilecek. Testin pozitif çıkması halinde yolcu muayene ve tedavi için hastaneye götürülecek.

Rusya 27 Mart’ta koronavirüs salgını nedeniyle uluslararası uçuşları durmuştu.

Moskova, 1 Ağustos’ta Ankara ve İstanbul’a, 10 Ağustos’ta Antalya, Bodrum ve Dalaman’a uçuşların yeniden başlayacağını duyurdu.

Uluslararası uçuşlar başkent Moskova, Moskova bölgesi, St. Petersburg ve Rostov-na-Donu üzerinden  yapılacak.

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
1 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

İspanya’da pandemi nedeniyle 1 milyon istihdam kaybı

İspanya Ulusal İstatistik Enstitüsü'ne bağlı Aktif Nüfus Anketi, kurumunun açıkladığı verilere göre, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomide yarattığı olumsuz etkilerden dolayı yılın ikinci çeyreğinde 1 milyondan fazla istihdam kaybı yaşandı.