Romanya’nın Türkiye tarifesinde tahlil ışığı

DEİK Türkiye-Romanya İş Kurulu Lideri Ömer Süsli, Romanya’da uygulamaya sokulan vergi düzenlemesi hakkında, Romanya’da Türk yatırımlarının çok …

DEİK Türkiye-Romanya İş Kurulu Lideri Ömer Süsli, Romanya’da uygulamaya sokulan vergi düzenlemesi hakkında, Romanya’da Türk yatırımlarının çok güçlü olduğunu ve Türk yatırımcıları etkileyen bu vergi probleminin kısa vakitte çözümleneceğini söyledi

DEİK Türkiye-Romanya İş Kurulu Lideri Ömer Süsli Romanya’da uygulamaya sokulan vergi düzenlemesiyle, Türkiye’deki şirketler tarafından kesilen faturaların, Romanya’daki şirketlerin vergi hesaplarında masraf olarak kabul edilmemesi kararını kıymetlendirdi.

Bloomberg HT’ye konuşan Süsli, Romanya ve Türkiye ortasında stratejik işbirliği muahedesi olduğunu ve Romanya’da Türk yatırımların çok güçlü olduğunu söyledi.

Romanya’da 16 bin civarı Türk şirket olduğunu açıklayan Süsli, 2020’de Türkiye-Romanya ticaret hacminin yaklaşık olarak 6 milyar 500 milyon dolar olduğunu belirtti.

Süsli, Romanya tarafından alınan karar hakkında Türkiye’nin Romanya’da birçok yatırım yaptığının ve avantajlı pozisyonda olduğunu, hasebiyle vergi düzenlemesi sıkıntısının kısa vakitte düzeltileceğini kaydetti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/deiksusli-romanya-da-turk-yatirimlari-cok-guclu-2273706

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler