Rockefeller’dan aşı tahlili

Rockefeller Vakfı İngiltere Eski Başbakanı Gordon Brown’ın da katkıda bulunduğu bir raporunda yeni koronavirüs varyantının, aşı için nakit …

Rockefeller Vakfı İngiltere Eski Başbakanı Gordon Brown’ın da katkıda bulunduğu bir raporunda yeni koronavirüs varyantının, aşı için nakit muhtaçlığını gündeme getirdiğini belirtti. Raporda IMF’nin bu krizden çıkışı desteklemekte kullanılmak üzere…

Rockefeller Vakfı, koronavirüs pandemisini bitirmek ve aşılanmayı hızlandırmak için gereken finansmanın IMF tarafından rekor varlık alokasyonuyla sağlanabileceğini belirtti.

Rockefeller Vakfı dün yazdığı bir raporunda IMF’nin ek rezerv varlıklarından 650 milyar doları gelişen ülkelerin nüfusunun yüzde 70’inin aşılanması için onaylaması ve süratlice dağıtması gerektiğini söz etti.

İngiltere Eski Başbakanı Gordon Brown ve ünlü İktisat Profesörü Jeffrey Sachs’in de katkıda bulunduğu 22 sayfalık raporda aşılanmanın gecikmesinin daha fazla kapanmaya neden olarak yeni krizlere yol açacağını bildirdi.

New York merkezli vakfın Lideri Rajiv Shah gereğince aşılanmayan ülkelerde aşıya dirençli varyantların bağışıklık kazanmış şahıslara de kolay kolay bulaşabildiğini, bu nedenle yeni aşı planları ve fonlamasının herkesi korumakta yetersiz kalacağını lisana getirdi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/asi-2277946

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler