Robinhood süreç sınırlaması uyguladığı şirket sayısını düşürdü

Süreç platformu Robinhood süreç limiti uyguladığı şirket sayısını düşürdü Süreç platformu Robinhood Markets Inc. süreç sınırlaması uyguladığı …

Süreç platformu Robinhood süreç limiti uyguladığı şirket sayısını düşürdü

Süreç platformu Robinhood Markets Inc. süreç sınırlaması uyguladığı şirket sayısını 50’den 8’e indirdi.

Sınırlamaların gevşetildiği paylar ortasında GameStop, AMC Entertainment, BlackBerry, Express, Genius Brands International, Koss Corp., Naked Brand Group ve Nokia Oyj. bulunuyor.

Robinhood’un web sitesinde yer alan bilgiye nazaran, bu paylarda yeni konum açmak ‘sınırlı’ olacak. Bu sonun üzerinde halihazırda payı olan yatırımcılar ise pay satışı yapamayacak.

Robinhood geçen hafta piyasa manipülasyonu olduğu gerekçesiyle GameStop başta olmak üzere kimi payların alım satımını engellemiş ve paylardaki sert yükselişin önüne geçmişti. Kullanıcılar da Robinhood’a dava açarak karşılık vermişti.

CEO Vlad Tenev yatırımcıların pay alımını durdurmak istemediklerini belirterek Gamestop ve öbür payların alım satımını kısıtlama konusunda birtakım piyasa yapıcıları tarafından yönlendirildikleri haberlerinin yanlış olduğunu söyledi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/robinhood-islem-sinirlamasi-uyguladigi-sirket-sayisini-dusurdu-2273815

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Binance Hesap Açma

Kripto para borsaları arasında küresel çapta faaliyet gösteren, sektör liderlerinden biri olarak ön plana çıkan Binance, Türkiye’de de…