Robinhood, Reddit’ten esinlenen çılgınlığa dur dedi

Robinhood Markets ve Interactive Brokers Group Inc., GameStop Corp. ve AMC Entertainment Holdings Inc paylarının alım satımını engelledi …

Robinhood Markets ve Interactive Brokers Group Inc., GameStop Corp. ve AMC Entertainment Holdings Inc paylarının alım satımını engelledi

Robinhood Markets ve Interactive Brokers Group Inc., GameStop Corp. ve AMC Entertainment Holdings Inc. dahil olmak üzere pay senedi alım satımını engelledi ve bu durum Reddit’ten esinlenen bir çılgınlık içindeki kullanıcıların öfkesine yol açtı.

Aracı kurum, Perşembe günü yayımladığı bir blog gönderisiyle yaptığı açıklamada, müşterilerin AMC, GameStop ve BlackBerry Ltd. dahil yeni opsiyon konumları almasına müsaade vermeyeceğini belirtti.

Robinhood’un bu atılımları Wall Street’in en sofistike yatırımcılarından kimilerini alan ve şimdilik profesyonelleri kendi oyunlarında yenen Reddit’teki küçük yatırımcı lejyonları ortasında öfke yarattı.

Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy, kararından ötürü Robinhood’ı eleştirdi ve Twitter’da yayınlanan bir görüntüde “Robinhood öldü” dedi.

GameStop paylarında alım satım, Perşembe günü yaşanan dalgalanmanın ortasında tekrar tekrar durduruldu ve paylar yüzde 40 kıymet kaybederken AMC payları de yüzde 60 düştü.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/robinhood-reddit-ten-esinlenen-cilginliga-dur-dedi-2273649

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

ABD borsaları rekorla açıldı

ABD borsaları Cuma günü gelen güçlü tarım dışı istihdam verisi sonrası rekor yükselişini sürdürdü ABD Borsaları Cuma günü gelen güçlü tarım dışı ...