Robinhood 1 milyar dolar fonlama aldı

Süreç platformu Robinhood mevcut yatırımcılarından yaklaşık 1 milyar dolar fon sağladı. Başta GameStop olmak üzere kimi paylarda kısa durum alan …

Süreç platformu Robinhood mevcut yatırımcılarından yaklaşık 1 milyar dolar fon sağladı. Başta GameStop olmak üzere kimi paylarda kısa durum alan hedge fonlara karşı alıma geçen ferdî yatırımcıların kullandığı platformlar ortasında Robinhood…

Global sermaye piyasalarında gündem oluşturan GameStop konusunda ferdî yatırımcıların kullandığı platformlar ortasında yer alan Robinhood, mevcut yatırımcılardan fon sağlama arayışına girdi.

New York Times’ın haberine nazaran platform, mevcut yatırımcılarından 1 milyar dolardan fazla fonlama temin etti.

Görüşmelere katılan beş kaynağın gazeteye verdiği bilgiye nazaran Robinhood, ortalarında Sequoia Capital, Ribbit Capital’ın da olduğu yatırımcılarıyla yeni fonlama için bir ortaya geldi.

Robinhood sözcüsü Josh Drobnyk New York Times’a yaptığı açıklamada fonlamanın yatırımcıların şirkete olan inancını gösterdiğini, fonlamanın müşterilerine hizmet etmeyi sürdürmeye yardım edeceğini söyledi. Sequoia ve Ribbit ise haberle ilgili yorum yapmaktan kaçındı.

İlgili haberler

  • GameStop yangını Malezya’ya sıçradı
  • Ve Reddit yatırımcıları gümüşü keşfetti
  • Robinhood, Reddit’ten esinlenen çılgınlığa dur dedi
  • Beyaz Saray’dan Gamestop çılgınlığına müdahale sinyali

GameStop yatırımcılarının kullandığı platformlardan

Başta GameStop olmak üzere birtakım paylarda kısa durum alan hedge fonlara karşı alıma geçen ferdi yatırımcıların kullandığı platformlar ortasında Robinhood da vardı.

Robinhood buyrukların tamamlanabilmesi için kâfi nakit elde etmek üzere bankalardaki kredi sınırlarını da kullandı. Kredi sınırlarının kullanıldığını doğrulayan Robinhood CEO’su Vlad Tenev finansal konumlarını korumak için müşterilerin kelam konusu dalgalı paylara alım buyruklarının de kısıtlandığını söyledi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/robinhood-1-milyar-dolar-fonlama-aldi-2273683

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler