Reddit’in kıymeti 6 milyar dolara çıktı

Özel yatırımcılardan 250 milyon dolar yatırım alan toplumsal medya platformu Reddit 6 milyar dolarlık pahaya ulaştı Son devirde Gamestop …

Özel yatırımcılardan 250 milyon dolar yatırım alan toplumsal medya platformu Reddit 6 milyar dolarlık pahaya ulaştı

Son devirde Gamestop paylarında yaşanan yükseliş çılgınlığıyla ismini duyuran toplumsal haber ve tartışma platformu Reddit, yatırımcılardan 250 milyon dolar topladığını açıkladı.

Böylelikle şirketin pahası 6 milyar dolara ulaştı. 2005 yılında kurulan Reddit ellerindeki nakitin reklam geliştirme ve milletlerarası alanda büyümek için kullanılacağını açıkladı.

Geçen haftalarda Reddit’te örgütlenen küçük yatırımcılar Gamestop ve AMC Entertainment üzere payların alım satımını yaparak piyasalarda sert dalgalanmalara yol açmıştı.

Reddit son olarak ABD’de en çok izlenen spor müsabakası olan Harika Bowl’a 5 saniyelik reklam vererek isminden kelam ettirdi. Reklamda Reddit’in ‘tüm pazarlama bütçesinin’ bu reklam için harcandığı tabir edildi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/reddit-in-degeri-6-milyar-dolara-cikti-2274316

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Rockefeller’dan aşı tahlili

Rockefeller Vakfı İngiltere Eski Başbakanı Gordon Brown’ın da katkıda bulunduğu bir raporunda yeni koronavirüs varyantının, aşı için nakit ...