QNB Finansbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi (EnPara) Şifre Alma Nasıl Yapılır?

QNB Finansbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi (EnPara) Şifre Alma Nasıl Yapılır?
28 Mart 2019 tarihinde eklendi, 363 kez okundu.

QNB Finansbank internet bankacılığını kullanmak isteyenler öncelikle banka müşterisi olmak zorundadır. Sonrasında ise bankaya ait olan qnbfinansbank.com URL sini kullanarak bankaya ait olan web sayfasına gitmelidirler. Safya açıldıktan sonra kullanıcılar internet bankacılığı yapmak için internet şubesi butonuna tıklamalıdırlar. Yapılan tıklamanın ardından kendilerine bir sayfa açılacaktır. Bu sayfada banka müşterisine ait olan müşteri numarasını, T.C. numarasını ya da Finans şifresini talep etmektedir.

Yukarıda bahsedilen bilgiler girildikten sonra müşterinin hesaplarının güvenliğini korumak adına banka müşterisinin cep telefonuna SMS yoluyla bir şifre yollamaktadır. İnternet bankacılığı uygulamasına devam etmek isteyen kullanıcılar gelen bu şifreyi istenilen Alana girmek zorundadırlar.

Tüm bunlardan farklı olarak internet bankacılığı kullanmak isteyen müşterileri için karekod okutma uygulaması da sunan banka cep telefonu üzerinden karekodun okunması ile internet bankacılığına ulaşımı kolaylaştırmaktadır. Ancak bu uygulamasını sadece bireysel internet şubesi bünyesinde sunan banka, kurumsal bankacılıkta aynı olanağı güvenlik açığı oluşturabilir endişesinden dolayı sunmamaktadır.

QNB Finansbank Mobil Şubesi Şifre Alma İşlemleri için Müşteri Prototiplerinin Uygulamaları Gereken Yollar Nelerdir?

QNB Finansbank bireysel bankacılık, kobi bankacılığı, kurumsal ve ticari bankacılık, şahıs şirketi bankacılığı gibi hizmetleri bir arada bulundurmaktadır. Bunların her birisini categorize ederken aynı zaman da müşterilerinin hizmet alabilme standartlarını da categorize etmektedir. Mobil şubesi şifre alma için internet bankacılığında yararlanan kişi bireysel bankacılık kullanıyorsa uygulamada yer alan ‘şifre al’ butonuna bastıktan sonra talep ettiği şifreyi alabilir.

Diğer banakacılık türlerini kullanan müşteriler ise mobil şubesi şifre alma oluşturmak için çağrı merkezlerinden yardım alabilirler ya da finansşifresi için bankaya ait olan web sitesini ziyaret edebilirler.

Diğer Bankaların Şifre Alma İşlemleri İçin

Akbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Denizbank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Garanti Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
İNG Bank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şube Şifre Alma Nasıl Yapılır?
İş Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Odeabank İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Yapı Kredi Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?
Vakıf Bankası İnternet Bankacılığı ve Mobil Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git