Powell: Para siyaseti salgın bitene kadar ekonomiyi desteklemeyi sürdürecek

Fed Lideri Jerome Powell, “Para siyaseti salgın bitene kadar ekonomiyi desteklemeyi sürdürecek” dedi ABD Merkez Bankası (Fed), Lideri Jerome …

Fed Lideri Jerome Powell, “Para siyaseti salgın bitene kadar ekonomiyi desteklemeyi sürdürecek” dedi

ABD Merkez Bankası (Fed), Lideri Jerome Powell, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) Ocak ayı toplantısının akabinde yaptığı konuşmada, “Para siyaseti salgın bitene kadar ekonomiyi desteklemeyi sürdürecek” dedi.

Toparlanmanın suratı son aylarda ılımlılaştı diyen Powell, “Hizmet dalında zayıflık var, inşaat ve imalat olumlu durumda. Toparlanma görünümü yüksek oranda belgisiz olmayı sürdürüyor. Ekonomik çöküş bütün Amerikalıları tıpkı oranda etkilemedi. İktisat beklenenden daha dirençli olduğunu kanıtladı. Bankacılık dalı güçlü bir halde ayakta durabildi” formunda konuştu.

Powell, “Bazı gelişmeler 2021’in sonunda güçlü görünüm sinyali veriyor. Genişleyici siyaset gayelere ulaşılana dek sürdürülecek. İsithdam ve enflasyon maksatlarına ulaşmak için daha uzun yol var. Kayda kıymet gelişme görmek için muhtemelen bir mikltar vakit var.” dedi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/powell-para-politikasi-salgin-bitene-kadar-ekonomiyi-desteklemeyi-surdurecek-2273508

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler