Perakendeci AVM kiralarında %60 indirim istiyor

Birleşmiş Markalar Derneği Lideri Sinan Öncel, pandeminin perakende şirketleri üzerindeki tesiri hakkında yaptığı değerlendirmede, AVM …

Birleşmiş Markalar Derneği Lideri Sinan Öncel, pandeminin perakende şirketleri üzerindeki tesiri hakkında yaptığı değerlendirmede, AVM kiralarında en az yüzde 60 indirim yapılması gerektiğini ve kış döneminde en az yüzde 30-40 oranında fiyat…

Bloomberg HT’ye konuk olan BMD Lideri Sinan Öncel, perakende şirketlerinin AVM’lerde ne tıp düzenlemeler talep ettikleri hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

Öncel, 31 Mart 2021 tarihinde kısa çalışma ödeneğine son verilmesinin akabinde bölüm genelinde, Kısa Çalışma Ödeneği’nin geri gelmesinin bir mecburilik olduğunu söyledi.

AVM kiralarında en az yüzde 60 indirim yapılması gerektiğini vurgulayan Öncel, “Kapanan mağazaların yalnızca yarısı kadar yeni mağaza açılıyor.” dedi.

Öncel pandemi sürecinde, tedarikçilere hammadde verip eser yaptırma noktasına geldiklerini ve kış döneminde en az yüzde 30-40 oranında fiyat artışının kaçınılmaz olduğunu lisana getirdi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/perakendeci-avm-kiralarinda-60-indirim-istiyor-2278479

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler