Pegasus eurobond ihracına Goldman, Merrill Lynch’e yetki verdi

Pegasus Hava Nakliyatı, planladığı yurt dışı borçlanma aracı ihracı için Goldman Sachs International ve Merrill Lynch International’ı …

Pegasus Hava Nakliyatı, planladığı yurt dışı borçlanma aracı ihracı için Goldman Sachs International ve Merrill Lynch International’ı yetkilendirdiğini açıkladı.

Şirketten KAP’a yapılan açıklamada, bugünden itibaren şirket üst seviye yöneticilerinin, yurt dışında yerleşik potansiyel yatırımcılar ile çevrimiçi organize edilecek bir dizi yatırımcı toplantısına katılmasının planlandığı belirtildi.

Tahvil ihracına ait kesin karar, ihraç meblağı ve şartları, kelam konusu toplantıları takiben piyasalardaki gelişmelere nazaran belirlenecek olup, satış süreci Sermaye Piyasası Konseyi’nden tertip ihraç evrakı alınmasından sonra gerçekleştirilecek.

Açıklamada “İhraç edilecek tahviller ile ilgili olarak S&P kredi derecelendirme notu B ve Fitch kredi derecelendirme notu BB- olarak beklenmektedir ve katılaştıktan sonra ayrıyeten kamuoyu ile paylaşılacaktır” dendi.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/pegasus-eurobond-ihracina-goldman-merrill-lynche-yetki-verdi-2278730

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Kripto Para Yorumları 2021

Borsanın ve yatırımın hangi türünde işlem yapıyor olursanız olun, doğru yatırım stratejisi belirlemeden kazanç elde edebilmek fazlasıyla zor.…