Palandöken aşıda esnafa öncelik istedi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken esnafların öncelikle aşılanması durumunda pandeminin …

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken esnafların öncelikle aşılanması durumunda pandeminin suratının kesileceğini belirtti

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Lideri Bendevi Palandöken, esnafın işi gereği gün içinde binlerce şahısla temas ettiğini belirterek, “Öncelikle esnaf aşılanırsa pandeminin suratı kesilir.” tabirini kullandı.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, toplu taşımada faaliyet gösteren esnafın, kafe-restoran ve kahvehane üzere yerlerde çalışanların, berber, kuaför, büfe, kasap, terzi, manav ve bakkal üzere vatandaşla birebir temas edenlerin öncelikli olarak aşılanması gerektiğini savundu.

Bunun, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının suratını keseceğini vurgulayan Palandöken, vatandaşların da daha muteber formda esnaftan alışveriş yapabileceğini bildirdi.

Palandöken, “Öncelikle esnaf aşılanırsa olağan hayata süratli dönülür. Bulaş riski en fazla olan, en yüksek derecede değer taşıyan mesleklerin başında taksici, dolmuşçu, halk otobüsçü üzere toplu taşıma bölümünde faaliyet gösteren esnafımız var. Okulların da açılması gündemde iken servisçilerimizin de aşılanması çok değer arz ediyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Palandöken, kahveci, kıraathane, oyun salonu işletmecileri üzere şu an büsbütün kapalı iş yerlerinde de esnafın ve çalışanların aşılanmasının buraların açılmasında değerli bir adım olacağını kaydetti.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/palandoken-asida-esnafa-oncelik-istedi-2274593

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler