OECD İstanbul merkezi 22 Ocak’ta açılıyor

OECD İstanbul merkezi 22 Ocak’ta açılıyor Açılış programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, OECD Genel …

OECD İstanbul merkezi 22 Ocak’ta açılıyor

Açılış programı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, OECD Genel Sekreteri Angel Gurria ve çeşitli ülkelerden bakanlar ve üst seviye davetlilerin iştiraki ile görüntü konferans metoduyla gerçekleştirilecek.

İstanbul Odakule binasında yakın vakitte faaliyete başlayacak OECD İstanbul Merkezi, Türkiye’nin ve yakın coğrafyasının sürdürülebilir ve kapsayıcı büyüme gayelerinin gerçekleşmesine katkıda bulunacak.

OECD İstanbul Merkezi çalışmaları çerçevesinde “rekabetçilik, girişimcilik, ticaret, kamu yönetişimi, yenilikçilik, beşeri sermayenin harekete geçirilmesi, irtibatlılık ve altyapının geliştirilmesi, iktisadi direncin artırılması ve yeşil büyüme ve Covid-19 pandemisi sonrası dünya iktisadının geleceği ve tekrar inşası” alanlarına odaklanarak, bu alanlarda siyasetler geliştirecek.

Kelam konusu merkez, yüksek düzeyli ve teknik seviyede toplantılara mesken sahipliği yaparak paydaşlar ortasında diyalog ortamı da sağlayacak.

OECD çalışmalarından Türkiye’nin yanı sıra, başta Balkanlar, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ve Avrasya olmak üzere, yakın coğrafyadaki ülkelerin de faydalanmasını amaçlayan İstanbul OECD Merkezi’nde Türkiye’den ve öteki ülkelerden uzmanlar birlikte çalışacak.

OECD İstanbul Merkezi, OECD’nin 5. Bölgesel merkezi olarak faaliyetlerini sürdürecek.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/oecd-istanbul-merkezi-22-ocak-ta-aciliyor-2273040

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Myanmar’da darbe

Myanmar'da ordu idareye el koydu. Myanmar ordusunun yayın organından yapılan açıklamada, sabah saatlerinde gerçekleşen gözaltıların akabinde ...