Netflix payı abone sayısının 200 milyonu aşmasıyla yükseldi

Netflix payları abone sayısının 200 milyonu geçmesiyle yükseldi Online içerik sağlayıcısı Netflix Inc. beklentileri aşan yeni abone sayısıyla …

Netflix payları abone sayısının 200 milyonu geçmesiyle yükseldi

Online içerik sağlayıcısı Netflix Inc. beklentileri aşan yeni abone sayısıyla şirket tarihinin en parlak yılını tamamladı.

Netflix, tanınan diziler The Queen’s Gambit ve Bridgerton’un da tesiriyle 2020’in son çeyreğinde 8,51 milyon yeni abone sağladı. Bu sayı Netflix’in kendi kestirimi ve Wall Street analistlerinin 6,06 milyonluk ortalama varsayımını aşarken şirket payları vadeli süreçlerde %13 yükseliş kaydetti.

Böylelikle şirket birinci defa 200 milyon abone barajını aştı. Ayrıyeten Netflix’in nakit akışı da güçlendi. 8,2 milyar dolarlık nakit ve şimdi kullanılmamış kredi limitleriyle birlikte Netflix büyüme için dış finansmana muhtaçlık duymadığını açıkladı. Netflix, son 10 yıldır yapılmayan pay geri alım programının da değerlendirildiğini açıkladı.

Netflix son yıllarda kar açıklasa da yeni programlara yaptığı harcamalar sonucu milyarlarca dolar borçlanma gerçekleştirmişti. 2019’da Netflix’in eski 3,3 milyar dolar nakit akış konumu vardı. Netflix 2021’de denk nakit akışına yakın bir durum varsayım ediyor.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/netflix-2272889

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Rockefeller’dan aşı tahlili

Rockefeller Vakfı İngiltere Eski Başbakanı Gordon Brown’ın da katkıda bulunduğu bir raporunda yeni koronavirüs varyantının, aşı için nakit ...