Net Holding, KKTC’deki otelleri açıyor

Net Holding, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan otellerinin 1 Şubat itibariyle tekrar hizmet vermeye başlayacağını belirtti Net Holding …

Net Holding, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bulunan otellerinin 1 Şubat itibariyle tekrar hizmet vermeye başlayacağını belirtti

Net Holding, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) karantina düzenlemelerinde şimdi değişiklik yaşanmasa da gelen ağır talepler sonrasında otellerini açma kararı aldı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada şirket 1 Şubat 2021 tarihi itibariyle KKTC’de bulunan otellerin tekrar hizmet vermeye başlayacağını duyurdu. Şirket KKTC’de bulunan kumarhanelerin ise hizmet vermeye devam ettiğini belirtti.

Ocak ayının başında KKTC Sıhhat Bakanlığı tarafından alınan kararlar doğrultusunda uygulanmakta olan 3 günlük karantinasız girişlerin, 10 günlük karantinalı girişler formunda değiştirilmesi sebebiyle; şirket KKTC’de bulunan otellerinde müşteri kabullerinin durdurmuştu.

Net Holding charter uçuşlarını bekliyordu

Daha evvel kapatılma kararını Bloomberg HT’ye pahalandıran Net Holding Küme CFO’su Orlando Carlo Calumeno, charter seferler en az 3 günlük olmak üzere tekrar başladığında otelin tekrar açılacağını kaydetmişti.

Bloomberg HT’ye konuşan Calumeno “Adaya indiğinizde 10 günlük karantina sürecinden geçmeniz gerekiyor. Bu süreci de karantina otelleri yahut hastanede geçirmeniz gerekiyor. Alışılmış kimse hastanede yahut karantina otelinde kalmak istemiyor. Ocak – Şubat aylarının aslında turizm manasında düşük kalması ve bu karantina süreci yüzünden açık kalmamızın bir manası yok, bu otel bazında aldığımız bir karar. Bu Merit açısından süreksiz bir durumdur.” değerlendirmesini yapmıştı.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/net-holding-kktc-deki-otelleri-aciyor-2272980

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler
Devamını Oku

Fed Başkanı: Normalleşme Sürecindeki belirsizlik devam ediyor

Fed Başkanı Powell, üretim ve istihdamın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını öncesi dönemdeki seviyelerinin çok altında kaldığını belirterek, ekonomik toparlanmanın zamanlaması ve gücüne ilişkin ciddi belirsizliğin devam ettiğini ifade etti.