Müteahhitler aşıda öncelik talep etti

Türkiye Müteahhitler Birliği İdare Konseyi Lideri Mithat Yenigün, dalın aşı için öncelik talebinde bulunduğunu açıkladı. Yurtdışında çalışan …

Türkiye Müteahhitler Birliği İdare Konseyi Lideri Mithat Yenigün, dalın aşı için öncelik talebinde bulunduğunu açıkladı. Yurtdışında çalışan firmaların iş geliştirme için yüz yüze temasların kıymetli olduğunu belirten Yenigün aşı önceliği için…

CEMRE PARILTI KARACA

Türkiye Müteahhitler Birliği İdare Heyeti Lideri Mithat Yenigün, kesimin aşı için öncelik talebinde bulunduğunu açıkladı.

Taahhüt bölümünün pandemi nedeniyle toparlanma teşebbüslerinin devam ettiğini belirten Yenigün aşıda öncelik için Ticaret Bakanlığı ile görüşme gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Kesimden her şirkete aşikâr aşı kontenjanı imkanı verilmesi gerektiğini lisana getiren Yenigün, “Pandemi tüm kesimlerdeki çalışma biçimlerini ağırlaştırmış olsa da biz kesim olarak bu mevzuda pandeminin getirdiği yavaşlamayı kabul etmiyoruz. Mevzuya ait de hareket geçtik ve geçtiğimiz günlerde DEİK toplantısında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a talebimizi ilettik. Kendisine kesimin yüz yüze görüşmelerinin değerini aktardık ve aşıda ayrıcalık talep ettik. Kesimimizin sık sık yurt dışına çıkıp büyümesi ve gelişmesi ismine teşebbüsleri olduğunu aktardık. Akabinde da Ticaret Bakanlığı’na talebimizi ilettik. Her firmaya yönetici iş geliştiricisi ya da proje koordinatörü üzere birkaç kişilik kontenjan olmasını talep ettik. Şimdiye kadar 45 firma başvurmuş fakat gerisinin da geleceğini düşünüyorum. Bize bu türlü bir kontenjan verirlerse hareket kabiliyetimiz gelişir. Biz talebimizi yaptık Ticaret öncelik verip verilmemesini bakanlık belirleyecek.” açıklamalarında bulundu.

Kaynak:
Bloomberg HT:https://www.bloomberght.com/muteahhitler-asida-oncelik-talep-etti-2273155

Bu size yardımcı oldu mu?
EvetHayır
0 Shares:
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer İçerikler